Karaağaç Kabak Festivali’ne adım adım
Edirne’de ilki gerçekleştirilecek Karaağaç Kabak Festivali’ne vatandaşlar, müzik eşliğinde dağıtılan kabak tatlısı ikramıyla davet edildi.
Yayın Tarihi: 14 Ekim 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Gerçekleştirilecek festival hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk; “Kadim şehrimiz Edirne aynı zamanda festivaller yolunda da hızla devam ediyor. Önümüzdeki 16-17 Ekim tarihlerinde yapacağımız birinci Karaağaç Kabak Festivali’nin açılış programını ilan etmek için buradayız.  Birbirinden ilginç, eğlenceli etkinlikleriyle Karaağaç Tarımsal Araştırma Bahçesi’nde 16-17 Ekim tarihlerinde Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’in himayelerinde gerçekleştireceğimiz 1. Karaağaç Kabak Festivali’ne hepinizi, herkesi davet ediyorum.” dedi.

Edirne Saraçlar Caddesi’nde kabaklar boyanarak vatandaşlar ilki gerçekleştirilecek Karaağaç Kabak Festivaline davet edildi. 16–17 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Soytürk; “Kadim şehrimiz Edirne aynı zamanda festivaller yolunda da hızla devam ediyor. Biz biliyoruz ki Meriç ve Tunca’nın verimli topraklarıyla sulanan Karaağaç bölgesinde yetişen her ürünümüz kıymetlidir. Agro Turizm’le beraber kültür turizmine ilaveten haziran ayında gerçekleştirdiğimiz Lavanta Festivali ve önümüzdeki 16-17 Ekim tarihlerinde yapacağımız birinci Karaağaç Kabak Festivali’nin açılış programını ilan etmek için buradayız.  Ekip arkadaşlarımızla, STK’larımızla ve yerli-yabancı turistlerimizle beraber cumartesi ve pazar günü çocuklarımızın, öğrencilerimizin sahne performanslarıyla, yetenekli kadınlarımızın yemek yarışmalarıyla, şehrimizdeki şef ve aşçılarımızı yanı sıra İstanbul’dan da gelecek olan şeflerimizin kabak oyma sanatlarıyla, kurgusal fotoğraf çekimi atölyelerimizle, birbirinden ilginç, eğlenceli etkinlikleriyle Karaağaç Tarımsal Araştırma Bahçesi’nde 16-17 Ekim tarihlerinde Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’in himayelerinde gerçekleştireceğimiz 1. Karaağaç Kabak Festivali’ne hepinizi, herkesi davet ediyorum. Bugün burada da kadın aşçılarımız tarafından hazırlanan kabak tatlılarını ikram ederek, halkımızı festivale davet edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen konuşmanın ardından vatandaşlara kabak tatlısı ikram edilerek gerçekleştirilecek festivalin programı dağıtıldı. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’