"Atatürk'ü bazıları banknot üzerinden seviyor"
Memleket Partisi İl Başkanı Oktay Bozkurt, "Biz Atatürk’ü kalben seviyoruz, bazıları banknotların üzerinde seviyor diye düşünüyoruz" dedi.
Yayın Tarihi: 14 Ekim 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Bozkurt, partisinin il başkanlığın basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Memleket Partisi Parti Meclis Üyesi ve Genel Sekreter Danışmanı Erdem Bircan, Merkez İlçe Başkanı Osman Gazi Sırman, Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş, Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, Enez İlçe Başkanı Osman Tezer ile partililer katıldı.

 Bozkurt, Memleket Partisinin partileşme sürecine değinerek, “Çok kısa bir süre içinde partileşme sürecine girdik ve bu sürede değişik spekülasyonlar oldu, 'kuramazlar yapamazlar' şeklinde. Şu an 54 ilde kuvayı milli ruhuyla üyelerin desteği ile kurulan bir partiyiz. Bu parti 6 ay içinde yönetimlerini oluşturdu, il, ilçe kongrelerini tamamlayıp büyük kurultayı yaptı. Erdem Bircan, parti meclisine girdi" dedi.

"Atatürk'ü kalben seviyoruz' 

Atatürk sevdalısı bir parti olduklarının altını çizen Bozkurt, "Edirne şu anda siyasi anlamda da hizmet anlamında da düşüşte. Maalesef bir kısır döndü içinde. Bir iki kişinin çatışmasını izliyoruz. Yerelde. Edirne'nin sorunlarını kimse dile getirmiyor. Biz parti olarak Edirne siyasetinde sessiz kalıyoruz. Sadece izliyoruz. Şu an Atatürk sevgisi veya Atatürk sevdası diye yola çıkıyoruz. Bazı insanlar diyor ki Atatürk’ü kullanarak siyaset yapıyorlar. Biz Atatürk’ün ilkelerine, devrimine, her şeyine sahip çıkıyoruz. Mevcut olan Atatürkçü denilen partilerde şu an Atatürk’e küfür eden insanlara rozet takılıyor. Biz Atatürk’ü kalben seviyoruz, bazıları banknotların üzerinde seviyor diye düşünüyoruz.  Bizim ilham kaynağımız iki çift mavi göz. Çizgimiz Mustafa Kemal Atatürk. Bugüne kadar hiçbir genel başkan Atatürk’ü sevmeyen partimize gelmesin diye. Bu ilki gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de bugüne kadar yapılmayan bütün ilkleri biz gerçekleştiriyoruz. Çok kısa zamanda 54 tane il başkanlığı kuruyoruz ve yakın zamanda üye sayımız aşırı şekilde yükselecek. 81 ilde yılbaşına kadar tamamlayacağımızı düşünüyorum" şekilde konuştu.

 

 

"Bulgar gelirse para kazanıyoruz"

Edirne ekonomisine de değinen Bozkurt, "Bizim genel başkanımız demişti ki Recep Tayyip Erdoğan seçilirse Dolar 8-10 lira olacak diye. Şu anda Dolan 8-10 lira. Edirne ekonomisi Bulgar esnafına yönelmiş durumda. Bulgar gelirse para kazanıyoruz, gelmiyorsa para kazanamıyoruz. Şu an o konuma geldik. Esnaflar kan ağlıyor. Bunlar dile gelmiyor. Türkiye yanıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız bin liralık alış veriş yaptı. Hangi vatandaş bin liralık alış veriş yapabiliyor. Bir de ucuz denildi.  Şu anda büyük marketlere gittiğinizde nohutun, mercimeğin arkasında Küba yazıyor, Meksika yazıyor. Türkiye dışa bağımlı ülke” dedi.  Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’