EFOD ödülleri süpürüyor
Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında elde ettiği başarılarla iki günde önemli başarılar elde ederek adını sağlamlaştırdı.
Yayın Tarihi: 14 Ekim 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

EFOD Üyesi Fotoğraf Sanatçısı Ayşen Karadeniz, Çağın Göz Hastanesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Göz Alabildiğine Dönüşüm” konulu fotoğraf yarışmasında katıldığı eserleriyle sergileme ödülü almaya hak kazandı.

Öte yandan Sırbistan’da düzenlenen Sırbistan-Karadağ CMYK Circuit 2021 Uluslararası Virgo Fotoğraf Yarışmasında EFOD Fotoğraf Sanatçısı Bahadır Arcan,  1 altın ve 1 bronz madalya almaya hak kazandı. Arcan aynı yarışmada 3 mansiyon ve 17 sergileme ödülü alırken, Türkiye 1. Otofokus Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda da başarı elde etti. Arcan, 1 bronz madalya, 1 mansiyon ödülü ve toplamda aldığı 18 sergileme ödülü ile EFOD’un başarılarına da katkıda bulundu. Aynı yarışmada Fotoğraf Sanatçıları Tuğba Kiper 5 sergileme, Uğur Kaygusuz 2 sergileme ve Cüneyt Varna da 1 sergileme ödülü almayı başardı.

EFOD Başkanı Serdar İyiiz, yarışmalarda EFOD’u temsil eden tüm fotoğraf sanatçılarını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 

EFOD Sanatçısına Yunus Nadi ödülü

Kısa bir süre önce Türkiye’nin en prestijli kültür sanat ödülleri arasında yer alan Yunus Nadi Ödülleri’nde de başarı elde eden EFOD Üyesi Fotoğraf Sanatçısı Hüseyin Opruklu da önemli bir başarıya imza atmıştı. Gazeteci Yunus Nadi’nin adını yaşatmak için bu yıl 76’ıncısı düzenlenen 2021 Yunus Nadi Ödülleri’nde Fotoğraf kategorisindeki ödülün sahibi de Opruklu’nun olmuştu. Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’