Edirneli hayırseverlerden 'Briket Ev' projesine destek
Beşir  Derneği’nden yapılan açıklamada, “Beşir Derneği olarak İçişleri Bakanlığı’nın öncülüğünde ve AFAD Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan “İdlib’in Yanındayız” kampanyası kapsamında İdlib’in Killi 2 Bölgesi’nde inşa ettiğimiz briket ev ve sosyal yaşam alanımızda ilk iki etap sonunda yaptığımız törenlerde yüzlerce aileye anahtarlarını teslim ettik” bilgisi verildi.
Yayın Tarihi: 14 Ekim 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Açıklamada yardım kampanyasıyla ilgili şunlara yer verildi: “Suriye İç Savaşı dolayısıyla evlerinden göç etmek zorunda kalan savaş mağduru sivil ve sığınmacılar için İdlib’in Killi 2 Bölgesi’nde 7.500 kişilik yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. İlk 2 etabını tamamlayarak 3. etap çalışmalarına başladığımız ‘Briket Ev ve Sosyal Yaşam Alanı’ projemiz ile derme çatma çadırlarda zorlu hava şartları ve afetlerle mücadele eden ailelerin başlarını sokabilecekleri güvenli ve sıcak yuvalar inşa ediyoruz.

Evlerini terk etmek zorunda kalıp çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren kimseler için sürdürdüğümüz briket ev projemizle birlikte bölgede bulunan Suriye Koordinatörlüğümüz aracılığı ile de gıda, giyim, yakacak ve ihtiyaç duyulan hemen her konuda Suriyeli sığınmacıların yardımına koşturmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda Kilis ve Reyhanlı’da bulunan lojistik depolarımız, aşevlerimiz ve günlük 100.000 ekmek üretim kapasiteli fırınımız ile de Suriye yardımlarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Suriye’nin İdlib, Azez, Etarip ve Eriha şehirlerinde bulunan paylaşım mağazalarımız ile de savaş mağduru ailelerin ihtiyaçlarını karşılayıp onlara destek olmak istiyoruz.

Beşir Derneği Briket Ev Projesi’ne kısa mesaj (SMS) yoluyla destek vermek isteyen bağışçılarımız cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne SURİYE yazıp 4012’ye 20 TL, 4032’ye 10 TL veya 4042’ye 5 TL karşılığında gönderebilirler.

Suriyeli savaş mağduru sivil ve sığınmacıların insan onuruna yakışır bir şekilde hayatlarını sürdürmek için yaptığımız briket ev mahallemizin bağışlarınızla siz de büyümesine katkı sunabilirsiniz.”

Açıklamada bağışla ilgili şu bilgiler verildi:

“ Beşir Derneği’ne briket ev bağışı yapmak için Beşir Derneği online web sitesindeki online bağış bölümünden ‘Briket Ev (İdlib)’ seçeneğinden dilediğiniz miktarda bağış gerçekleştirebilirsiniz. EFT veya Havale yoluyla bağışlarını ulaştırmak isteyen hayırseverler ise TR 6000 0100 0784 5746 1050 5133 IBAN numaralı Ziraat Bankası hesabına açıklama kısmında ‘Briket Ev’ yazılı şekilde bağışlarını ulaştırabilirler.

Bağışçılarımız ayrıca 1500$ (binbeşyüzdolar) karşılığında  ‘Bir Briket Ev ve Diğer Temel İhtiyaçlar Bedeli’ni karşılayabilirler. Briket eve dilediği ismi vermek isteyen bağışçılarımız ise TR 8300 0100 0784 5746 1050 5107 IBAN numaralı Ziraat Bankası Dolar Hesabı’na ‘Açıklama’ kısmına ‘Briket Ev, Verilmek İstenen İsim’ yazarak ve bir briket ev ve diğer temel ihtiyaçlar bedelini (1500$) karşılayabilirler.” Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’