“Hep birlikte istişare edelim”
Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Adem Bayrak, Bedesten Çarşısı Dernek Başkanı Hakan Fındıklı’nın vakıf kiralarının faizsiz bir şekilde yapılandırılması önerisine katıldığını belirterek, “yetkili merciilerle konuşulup hep birlikte istişare edelim” çağrısında bulundu.
Yayın Tarihi: 20 Eylül 2021, Pazartesi 07:00
Haberleri

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına, Fındıklı’nın önceki gün yaptığı açıklamada vakıf kiralarının da faizsiz bir şekilde dahil edilmesini istemişti.

 

Fındıklı’nın bu önerisine Bayrak’tan da destek geldi. Pandemi nedeniyle dükkânlarının kapalı olduğu dönemde sıkıntı çektiklerini, ayrıca kira borçlarının taksitlendirilmesi gibi konularda yetkili mercilerle konuşulup istişare edilmesinin daha iyi olacağını belirten Bayrak, şöyle konuştu: “3 aydır işler yok demeyelim, eskiden pandemi nedeniyle kapalıyken yok dedik. Şuan yok dersek nankörlük etmiş oluruz. Üç aydır hafif işler oluyor. Yani ekmeği alıp yanına biraz peynir alabiliyoruz. Buna da şükür. Varken var, yokken yok demek lazım, yoku ve varı bilmek birbirinden ayırt etmek lazım.  Son 3 aydır yerli ve yabancı turistlerin Edirnemize gelerek, tarihi yerleri gezmesiyle iyi kötü her esnaf arkadaşımız birer ekmek, yanında peynir aldı. Bu böyle devam ederse sorunlar zaten ortadan kalkar. Ama devam etmezse ne yaparız? Devletimizle bir olarak ne yapabiliriz, bunu Edirne’de kirayı belirleyen sayın valimiz, Vakıflar Bölge Müdürümüzle birlikte oturup konuşarak karar verelim, hep birlikte istişare edelim.  Kendi kafamıza göre karar vermeyelim. Böyle oldu mu sonuç sıkıntı doğuruyor. Hakan Başkanın da faizsiz yapılandırma önerisine katılıyorum. Bunlar gündeme alınıp yeniden değerlendirilsin. İstişareler sonucunda karara varılsın. Kiralar, Hakan beyin dediği gibi taksitlendirilsin, yeniden bir değerlendirme yapılarak karar verilmesini talep ediyoruz.” 

Haber Hüsnü Sarıgül

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’