Fabrikada köpek mezarları çıktı
Edirne’deki Dönertaş Un Fabrikası bahçesinde iki adet köpek mezarı bulundu.
Yayın Tarihi: 15 Eylül 2021, Çarşamba 07:00
Haberleri

Tarihi fabrikanın yeni sahibi Kırkpınar eski ağası ve iş insanı Mustafa Altunhan, mezarların aslına uygun bir şekilde taşımasını talep etti. Edirne Belediyesi’nin hayvan mezarlığı yapması konusunda öneride bulunan Altunhan, “Edirne’de de bir köpek mezarlığı olsun, bunları da oraya nakledelim” dedi.

Dönertaş Un Fabrikası’ndaki alanda fabrikanın eski sahiplerinin, telef olan Tino ve Garip isimli köpeklerine yaptırdıkları mezarlara rastlandı.  Fabrikanın yeni sahibi Altunhan ise Edirne’ye hayvan mezarlığı olması gerektiğini belirterek mezarların taşınmasını talep etti. 

Altunhan, Edirne’de hayvan mezarlığı olması gerektiğini ifade ederek, “Ben bu mezarları ne yapacağım şu an onu düşünüyorum. Çokda güzel bir yerde. Belediye başkanımıza bir teklif sunacağım. ‘Bu sebeple Edirne’de de bir köpek mezarlığı olsun, bunları da oraya nakledelim’ ilk mezarlarda bunlar olsun. Hayvanlara önem veren Edirne Belediyesi ve belediye başkanımız da var. Eğer o da kabul ederse Edirne’de uygun bir yerde köpek mezarlığı olursa, onları oraya naklederiz. Yine oraya da güzel bir mezar yaparız. Bu aile hayvan ve köpek sevgisini deşifre etmeden yaşamışlar, günümüzde herkes deşifre ediyor sevgisini. Gerçekten bu hayvanlara sevgilerini vermişler ki, o günün şartlarına göre mezarlar bile çok güzel. Güzel bir kabir yapmışlar” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’