Keşan Belediyesi ve TÜ arasında işbirliği protokolü
Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi(TÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandığı bildirildi.
Yayın Tarihi: 15 Eylül 2021, Çarşamba 07:00
Haberleri

Keşan Belediyesi yönetiminden yapılan açıklamada protokol, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen tarafından imzalandığı kaydedildi.

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili olarak Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi’nin işbirliği içinde çalışacağını belirterek, “Protokolümüz kapsamında Keşan Belediyesi personelimiz üniversitemizin sosyal tesislerinden indirimli yararlanacak. Başta üniversite öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimizin gelişimine katkı sunmak için çalışıyoruz. Gençlerimizin ülkemize yararlı olması için tüm kurumlarımızla işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Keşan Belediyesi olarak gençlerimizin gelişimine çok önem veriyor, belediye personelimizin üniversitemizin imkânlarından en iyi şekilde yararlanması için mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Protokol gereğince; tiyatro, müzik, sanatsal sergi ve faaliyetler, festival, dans, sportif gösteri, müze gezisi, gezici müze çalışmaları için gerekli çalışmaları yaparak imkânlar ölçüsünde fiziki mekanların kullanılması için kolaylıklar sağlanacak.

Keşan Belediyesi’nce TÜ akademik personel, idari personel ve öğrencilerinin sörf eğitimlerinden %50 indirimli olarak faydalanılması sağlanacak.

TÜ’nce Keşan Belediyesi personelinin üniversite bünyesinde bulunan sosyal tesislerinden üniversite personeline uygulanan indirim doğrultusunda faydalandırılması sağlanacak.

TÜ Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu, Keşan Meslek Yüksekokulu ve İpsala Meslek Yüksekokulu ile Keşan Belediyesi’nin akademik/idari personel ve öğrencileri arasında bilimsel, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi için ortak çalışmalar yapılarak faaliyetlerinin düzenlenmesi sağlanacak.

Taraflar arasında sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve bilimsel alanlarda ortak seminer, konferans ve toplantı düzenlenmesine karşılıklı olarak imkân sağlanacak.

Helvacıoğlu, protokol nedeniyle TÜ Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu ile TÜ Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen’e teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Burak İşçimen ise Keşan Belediyesi ile işbirliğinde bölge için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizerek, verdikleri desteklerden ötürü Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Hava sıcaklığı düşüşe geçiyor
Aksal-Gürkan polemiği sürüyor
Herkes şokta
Taksimetreye zam geliyor
Ulus Pazarı’nda bulgar yoğunluğu
İba: “Hızlı Tren hattının %50’si tamamlandı”
Edirne’nin tek kadın postacısı yollarda
PTT’den 181. müşteriye pul koleksiyonu
Sakarya Meydan Muharebesi 100. Yılı konseri
Gürkan, Selimiye Meydan Projesi'nin çalışmalarını inceledi
İmeceyle kışlık
Edirne Safir Okullarından Sosyal Sorumluluk Projesi