SODİMER’in Anne-Baba Okulu Enez’de
Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) tarafından başlatılan, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından desteklenen Anne-Baba Okulu ilk olarak Enez’de hayata geçirildi.
Yayın Tarihi: 17 Ağustos 2021, Salı 07:00
Haberleri

Enez Kaymakamlığı’nın öncülüğünde düzenlenen programda SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, Prof. Dr. Süleyman Sadi Seferoğlu ve Psikolojik Danışman Aslı Ünal’ın ilk derslerini verdiği SODİMER Anne-Baba okulu Enez halkının anne-babalarıyla bir araya geldi.

Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen program ilçenin meydanında yer alan bir açık hava sahnesinde gerçekleştirildi. İlçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programın ilk gününde Anne-Baba Okulu projesi kapsamında Dijital Ebeveynlik dijital dünyada karşılaşılan tehlikelere ve anne-baba tutumlarına yönelik eğitimler verildi.

Programda ayrıca Edirne Narkotik Polislerinden bir Narko Rehber de konuşmacı olarak ailelere seslendi ve narkotik suçlarla mücadele kapsamında bilgiler verdi. Programın ikinci gününde ise SODİMER Başkanı ve Prof. Dr. Sadi Seferoğlu yine ilçe halkı ve öğretmenlerine yönelik bir eğitim daha gerçekleştirildi.

Eraslan, Anne-Baba Okulu’nun ülke genelinde eğitimlerine devam edeceğini dile getirerek, “Çocuklarımız ve gençlerimiz dijital dünyada birçok tehlikeyle karşı karşıyalar. Dijital vatandaşlar olmaya çalışan çocuklarımızı gerçek dünyada korumaya çalıştığımız kadar dijital dünyada korumamız gerekmektedir. Bu amaçla yola çıkan SODİMER Anne-Baba Okulu, tüm ülkemizde bu eğitimleri sürdürmek için tüm paydaşlarımızın da desteğiyle bu program sayesinde on binlerce ebeveyne ulaşmayı hedefliyoruz. Biz bir sivil toplum kuruluşu felsefesiyle hareket ederek tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz bu eğitimleri ülkemizin dört yanında sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Programın sonunda konuşmasını yapan Göktaş ise, bu programa ilçelerinde başlatmanın ve ilki olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek programı gerçekleştiren SODİMER ekibine ve büyük bir ilgiyle eğitimlere katılan tüm ilçe halkına teşekkürlerini sundu. HaberJale AvyüzenZobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Hangi parayla altyapıyı yapamıyorsunuz?”
Gürkan, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi'ni imzaladı
Duvar da, yol da tehlikeli
Gökerküçük’ten tabela tepkisi
Kadripaşa’da ‘afete hazır ol’ eğitimi
Kent konseyleri Edirne’de toplanacak
Edirne Giyim personel arıyor
Öğrencilerden bilim fuarı
“Obezite Kovid-19 için ‘risk faktörü’ oluşturuyor”
“Dolu çiftçiyi vurdu; zarar acilen karşılanmalı”
Tercan: “Ziyaretlerimiz, çalışmalarımız aralıksız sürüyor”
Aksal: ‘Kadınsız 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşamayız’