Camgöze görülmedik ilgi
Marmara Denizi’nin Tekirdağ açıklarında yakalanan ve Edirne’de bir balıkçıda sergilenen camgöz cinsi dev köpekbalığı, yerli ve yabancı vatandaşların ilgi odağı oldu. Balıkpazarı Caddesi’ndeki balıkçı dükkanının önünü dolduran vatandaşlar, Marmara Denizi’nin jaws’ıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yayın Tarihi: 17 Nisan 2012, Salı 13:00
Gündem Haberleri

Edirne’de Balıkpazarı Caddesi’ndeki Kardelen Balıkçılık tarafından satın alınıp dükkanın önünde teşhir edilen 2.50 metre uzunluğundaki köpekbalığı vatandaşların ilgi odağı oldu. 190 kilo ağırlığındaki ‘Camgöz’ cinsi köpekbalığı karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar, tezgâhta sergilenen köpekbalığıyla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Hatta alışveriş için Edirne’ye gelen Yunan turistler de hatıra fotoğrafı çektirmek için balıkla poz verdi.

       Kardelen Balıkçılık’ta çalışan Hamza Köksal, devasa köpekbalığının, Marmara Denizi’nde, Tekirdağ açıklarında yakalandığını belirterek balığın yaklaşık değerinin 1000 TL olduğunu belirtti. Sergilenen köpekbalığının üstüne bir de künye asılıp nerede ve kim tarafından tutulduğu, kilosu yazıldığı gözlendi.

Köpekbalığının yanında satışa sunulan büyük ton balıkları da ilgi çekti. Tanesini 40 liradan satışa sunulan ton balıklarının,  isteyenlere ayrıca parçalanarak kiloyla da satıldığı gözlendi.

 

Kozmetik sektör

 

       Edirne’de 15 yıldır balıkçılık yaptığını ve büyük balıkların her zaman müşterilerin ilgisini çektiğini söyleyen Köksal, Fuat Can tarafından yakalanan köpekbalığını satın alarak Edirne’ye getirdiklerini söyledi. Köpekbalığını bir süre daha sergiledikten sonra parçalara ayırıp kiloyla satmayı düşündüklerin belirten Köksal, köpekbalığı yağının özellikle kozmetik alanında kullanıldığını ifade ederek talep olursa balığı o sektöre de satabileceklerini kaydetti.

       Büyük köpekbalığını gören meraklı vatandaşlar da hayatlarında ilk defa bu kadar büyük balık gördüklerini belirterek köpek balığıyla fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Edirneli dahilerden “İzolasyon sedyesi”
Vatandaşın ayağına giden tatlıcı
Ayçiçeği yağı fiyatlarında yeni sezonda düşüş bekleniyor
KADES seferberliği
SOL Partiden “Aşı Nerede?” sorusu
Ünlü Türk cerrahı Öz için Osmanlı'nın şifalı helvası "devai-misk"ten Türk bayrağı yapıldı
53 Bin 589 Öğrenci Karne Aldı
İpsala Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) bölge toplantısı gerçekleşti.
Milli güreşçi Yasemin Adar'dan Gençlik ve Spor Müdürü Selim Ak'a ziyaret
Pekcanlı; “Unutmadık, unutmayacağız”
TÜ ve ÇOMÜ Dostluk Köprüsü Kuruyor
İlaçla uyuttuğu yavru köpekleri kabanının astarı içerisine gizleyerek getirmiş