Saros için tek yürek!
projesinin yapım çalışmaları devam ederken, Saros Gönüllüleri Dayanışma Grubu’nun öncülüğünde sivil toplum örgütleri ve çevreciler 2. ÇED Olumlu kararının iptal davasının duruşmasına katıldı.
Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Saros Körfezi’nde halkın itirazlarına ve bilirkişinin olumsuz raporlarına rağmen BOTAŞ tarafından FSRU

Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere ve Gökçetepe arasındaki sahilde BOTAŞ tarafından yapılan FSRU Liman ve Boru Hattı çalışmaları sürüyor. Saros Gönüllüleri Dayanışması ve Keşan Kent Konseyi’nin çağrısıyla büyük bir grup, Edirne İdare Mahkemesi’nde görülen 2. ÇED Olumlu Kararının iptali davası için duruşmaya katıldı. Duruşmaya destek amacıyla kentteki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çevrecilerin yanı sıra siyasilerden de katılım oldu. Öte yandan Keşanlı ve Saroslu bisikletliler de Saros için pedal çevirerek, destek verdi.

Duruşma öncesinde Edirne Adliyesi önünde bir araya gelen çevreciler, inşaat çalışmalarının durdurulması talebinde bulundu. Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, FSRU Limanına karşı 1. ÇED raporunun iptalini kazandıklarını, 2. ÇED raporunu da iptal ettireceklerini dile getirdi. Karagöz, “Davamızı en başından beri ısrarla takip ediyoruz ve bu mücadelemiz kazanımla sonuçlanacak” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ise, projenin iptali için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na çağrıda bulundu. Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan Sanayi Sitesi Esnafı İle Buluştu
Veli-Der: ‘Okullarda korona alarmı’
“Hep birlikte istişare edelim”
Kapış kapış kapya
Nato’ya temizlik
Tunca Nehri kenarında farkındalık etkinliği
Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’dan ilginç açıklamalar
Edirne’de kaçak avcılığa geçit yok
Kaya’dan Gaziler Günü mesajı 
Hudut Kartalları kıskıvrak yakaladı
Demir: “Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız” 
İTB, Yunan’dan AİHM kararlarını uygulamasını bekliyor