Yardımcı: “Bunların hepsi yalan”
Edirne peynir sektörünün önde gelen firmalarından Yardımcı Tarım Ürünleri Ltd. Şti.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş'in, peynir üreticilerinin proje kapsamında birleştirmek istenildiğini, mandıracıların hibe desteğini kabul etmediği yönündeki açıklamasına, “yalan” diyerek karşılık verdi.
Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

 Geçmiş, geçen gün Edirne İl Genel Meclisi’nde “Trakya peyniri” adı altında bir markanın olması için yaklaşık 10 milyon hibenin, Edirneli mandıracılar tarafından kabul edilmediğini açıkladı. Edirne’nin önde gelen mandıracılarından Mustafa Yardımcı, Geçmiş’in o açıklamalarına karşılık verdi. 

Yardımcı, Geçmiş’in sözlerine “yalan” diyerek, “İl Genel Meclisi’nin hiç işleri yokmuş gibi, peynirle ilgili sanki bir şeyleri çözebileceklermiş gibi de bir haberi okudum. Bu haberde İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Trakya’daki mandıracıları birleştirmek için 400 bin lira gibi bir rakam verileceğini, bu para karşılında da o firmanın Trakya’daki peynircileri birleştirmek gibi bir görev üstlendiğini, ama buna mandıracıların yanaşmadığını söylüyor. Bu vesile ile hibenin kaybedildiğini söylüyor. Bunların hepsi yalan. Böyle bir şey yok. Böyle bir şey olsa Trakya’da en çok peynir üretimi yapanlardan biri olarak bizim haberimiz olurdu. Böyle bir şey olmadığı gibi Edirne peyniri zaten bir markadır. Trakya peyniri diye Trakyalı mandıracıları birleştirmek, Trakya peyniri diye bir şey yok” ifadelerini kullandı. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan Sanayi Sitesi Esnafı İle Buluştu
Veli-Der: ‘Okullarda korona alarmı’
“Hep birlikte istişare edelim”
Kapış kapış kapya
Nato’ya temizlik
Tunca Nehri kenarında farkındalık etkinliği
Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’dan ilginç açıklamalar
Edirne’de kaçak avcılığa geçit yok
Kaya’dan Gaziler Günü mesajı 
Hudut Kartalları kıskıvrak yakaladı
Demir: “Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız” 
İTB, Yunan’dan AİHM kararlarını uygulamasını bekliyor