Üstev: “Başkan verdiği sözün arkasında değil”
Yeni Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Üstev, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın  sanayiden halı ve oto yıkamacıları Haziran ayında çıkaracağını söylediğini, sözünü tutmadığını ifade etti.
Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Üstev, “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ‘Sanayiden yıkamacıları haziran ayında çıkaracağım’ dedi. Maalesef yapmadı. Başkan da burada verdiği sözün arkasında değil” dedi.

Aralıksız 14 yıldır Yeni Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Üstev, Pazar günü gerçekleşecek genel kurulda başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Son genel kurul sonrası bir arkadaşının sözü yüzünden Pazar günü gerçekleşecek genel kurulda aday olmayacağını açıklayan Üstev, “Ben 2007 yılında başkanlığı aldım. Aralıksız 14 senedir sürüyor. En son genel kurulumuzda seçim bitti. Arkadaşlarıma dedim; ‘Gelin köfteciye gidelim, yemek yiyelim.’ Yemekte bir arkadaşımız ‘Birileri oturmuş, babadan oğula, sanki’ dedi. Her sabah çay içtiğimiz adam bu şeklide konuşursa daha üstüne söylemeye gerek yok.  Ben de daha orada dedim; ‘Bu son genel kurulum. Bir daha genel kurula kendinize başkan arayın.’ Ve o sözümün arkasındayım. Bu seçimde aday olmayacağım” dedi.

 

“Sanayi bize yetmiyor”

Sanayinin mutlaka başka bir yere taşınması gerektiğini ifade eden Üstev, “Biz sanayiyi belli bir yere kadar getirdik. Gelecek arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Sanayi bize yetmiyor. Yollar daraldı. Sanayiyi mutlaka bir yere taşımamız lazım. Kim gelirse gelsin bu sanayinin buradan kalkması lazım. Yarın öbür gün hızlı tren geldiğinde bizi burada tutmazlar. Biz tedbirimiz öncelikle alırsak izim için iyi olur. Sanayide kiralık dükkân yok” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Tarihi Uzunköprü trafiğe kapandı
Gürkan Sanayi Sitesi Esnafı İle Buluştu
Veli-Der: ‘Okullarda korona alarmı’
“Hep birlikte istişare edelim”
Kapış kapış kapya
Nato’ya temizlik
Tunca Nehri kenarında farkındalık etkinliği
Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’dan ilginç açıklamalar
Edirne’de kaçak avcılığa geçit yok
Kaya’dan Gaziler Günü mesajı 
Hudut Kartalları kıskıvrak yakaladı
Demir: “Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız”