251 Şehit İçin 251 Fidan
Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama Antalya’da gerçekleşen orman yangınında zarar gören arazilerin ağaçlandırılması için 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde şehit düşen 251 vatandaşın anısına 251 fidan bağışında bulunulduğunu açıkladı.
Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, Antalya’da gerçekleşen orman yangınında zarar gören arazilerin ağaçlandırılması için şehit düşen 251 vatandaşın anısına 251 fidan bağışında bulunulduğunu açıkladı.

Güner; “Ormanlar milli servetimizdir. Sadece insanlar için değil yüzlerce canlı türü için de yurttur, yuvadır ormanlarımız. Ormanlarla birlikte yüreğimiz de yanmaktadır. Ciğerlerimiz yanmaktadır. Milli değerlerimize sahip çıkmak, korumak ve geliştirmek en önemli vatandaşlık görevimizdir. Ülkemizin farklı bölgelerinde meydana gelen orman yangınlarından dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Hep birlikte yaşamı da umudu da yeniden yeşertmek için Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği ailesi olarak 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminde şehit düşen 251 vatandaşımızın anısına 251 fidan bağışında bulunuyoruz. Rabbim böyle acıları, böyle felaketleri bir daha yaşatmasın. Ülke olarak büyük bir felaketi yaşıyoruz.” Dedi.


Edirnelileri fidan bağışlamaya davet eden Güner, vatan için el ele verme günü olduğunu dile getirdi. Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner; “Gün, tek yürek olma, vatan için el ele verme günüdür. Böyle felaketlerin bir daha yaşanmamasını ve yanan alanların en kısa sürede yeniden yeşillendirilmesi en büyük temennimizdir. Bu arada yangınların söndürülmesi için canla başla çalışırken hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. Tüm Edirne’mizi fidan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.” Şeklinde konuştu. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Tarihi Uzunköprü trafiğe kapandı
Gürkan Sanayi Sitesi Esnafı İle Buluştu
Veli-Der: ‘Okullarda korona alarmı’
“Hep birlikte istişare edelim”
Kapış kapış kapya
Nato’ya temizlik
Tunca Nehri kenarında farkındalık etkinliği
Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’dan ilginç açıklamalar
Edirne’de kaçak avcılığa geçit yok
Kaya’dan Gaziler Günü mesajı 
Hudut Kartalları kıskıvrak yakaladı
Demir: “Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız”