Tuvalet derdi vatandaşı gerdi
Edirne’nin Gölet Parkı’nda bulunan tuvaletlerinin aylardır kapalı olmasından vatandaş şikâyetçi.
Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Edirne Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıl önce Şükrüpaşa Mahallesi’nde bulunan Gölet Parkı’na erkek, kadın,  engelli tuvaleti ve bebek bakım odası yapıldı. Tuvaletler 1,5 yıl kadar normal bir şekilde kullanımda kaldı. Ancak 6 aydır tuvaletlerin kapısında ‘Tadilat nedeniyle kapalıdır” bulunuyor. Sadece engelli tuvaletinin açık olduğu fakat suyunun akmadığı belirtildi.

Gölet Parkı’na spor ve gezi için gelen vatandaşlar tarafından sıkça kullanılan, parka oturmak için gelenlerin de ihtiyacını karşılayan tuvaletlerin bu durumu sıkıntı yaratmaya başlayınca şikâyetler de beraberinde geldiği öğrenildi.

 Özellikle bu sebeplerden dolayı vatandaşlar, tuvaletlerin biran önce kullanıma hazır edilmesini talep ediyor.

Şükrüpaşa Mahallesi sakinlerinden Özgür Yılmaz, “Yıllardır bu mahallede yaşıyorum, Gölet Parkı’na sık sık gidip yürüyüş yapıyorum. Belediye buraya çok güzel tuvalet yaptı. Erkek, kadın, çocuk, hatta bebek bakım odası bile var ama ne yazık ki kapalı. Aylardır ha bugün, ha yarın açılacak diye bakıyoruz ama beklentimiz boşa çıkıyor. Spora veya gezmeye gelince kullanıyorduk. Ama uzun süredir kapalı kalmasına tepkiliyiz. Engelli tuvaleti açık ama onda da su akmıyor. Su deposu şebekeye bağlı değil, borular açıkta duruyor. Tuvaletin girişi turnike yöntemiyle çalışıyor. Yani insanların ihtiyaçlarını karşılayan tuvaletler sonunda atıl durumda kaldı anlayacağınız.

Edirne Belediyesi’nden talebimiz ne eksiği varsa, ne yapılacaksa bir an önce yapılıp eskisi gibi kullanılabilecek hale getirmelerini istiyoruz.” Haber Hüsnü Sarıgül

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Tarihi Uzunköprü trafiğe kapandı
Gürkan Sanayi Sitesi Esnafı İle Buluştu
Veli-Der: ‘Okullarda korona alarmı’
“Hep birlikte istişare edelim”
Kapış kapış kapya
Nato’ya temizlik
Tunca Nehri kenarında farkındalık etkinliği
Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’dan ilginç açıklamalar
Edirne’de kaçak avcılığa geçit yok
Kaya’dan Gaziler Günü mesajı 
Hudut Kartalları kıskıvrak yakaladı
Demir: “Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız”