Hanımar’ pazarı girişimcilerini arıyor
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,  gezici pazar olarak hazırlanan “Hanımar” adı ile oluşturulan pazarda tezgâh açacak 20 kadın için başvurular almaya başladıklarını söyledi.
Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Nefes Yolu üzerinde yapılan basın açıklamasına; Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Belediye Meclis Üyesi Sema Kılıç ile birim amirleri ve ilgili personel katıldı.

Göreve geldikleri ilk günden bu yana her zaman kadınlar ile çalışmayı ön planda tuttuklarını belirten Helvacıoğlu,“Kooperatiflerimizle, pazarlarımızla ve belediye çalışmalarımızla kadınlarımızı hayata daha da fazla dahil etmek için çalışmalar başlattık. Bugün yine kadınlarımızın üretim ve ticarete katılacağı ‘Hanımar’ pazarını kurmak için bir aradayız. El emeğinden ürünler başta olmak üzere ‘Hanımar’ pazarında; takı, toka, oyuncak, çiçek, dantel, oya, nevresim gibi birçok ürün satılabilecek. ‘Hanımar’ pazarımız nefes yolunda kurulacak ancak gezici pazar olacak. Mücavir alanlarımız başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde de organizasyonlar ile satış yapacaklar. Pazarımıza 20 stant ile başlıyoruz, talebe göre bu sayıyı daha da arttıracağız.”dedi.

Başkan Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kadınlarımızın gücü ile ‘Hanımar’ pazarımızı canlandırıp, kent ekonomisine daha çok katkı koyacak pozisyona getireceğimize inancımız sonsuz. Kadınların üretime katkısının sürekli hale gelmesini desteklemek amacıyla yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. ‘Hanımar’ pazarında satış yapmak isteyen kadınlarımız belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilirler. Siz yeter ki hayata daha da çok katılacağız deyin belediyeniz her zaman yanınızda olacaktır.

Yatırım ve projelerimiz ile kadınlarımıza; üretim, tasarım, pazarlama, girişimcilik ve marka değeri oluşturma gibi birçok konuda destek olacağız. Hedefimiz üretim ve ticaret için yola çıkan tüm kadınların yeni pazar alanları bulmaları yönünde gelişimlerine ve girişimlerine katkıda bulunmak. ‘Ben değil biz’ inancıyla birleşerek yararlı işler yapacağız, belediyemiz de bu çalışmalara her zaman yardımcı olacak. ‘Hanımar’ projemizin hayırlı olmasını temenni ediyor, Edirne valiliğimize katkı v desteklerinden ötürü şükranlarımızı sunuyorum. Bu vesileyle; tüm kadınlarımızı hanımar pazarımıza bekliyoruz.”

Edirne Valiliği ile iş birliğinde hazırlanan ve ilk etapta 20 kadına istihdam sağlanacak olan gezici pazar özelliğini taşıyan “Hanımar”da yer almak isteyen kadın girişimcilerin, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilecekleri veya 0(284) 714 11 85 -1902 numaralı telefondan bilgi alabilcekleri de kaydedildi.  Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan Sanayi Sitesi Esnafı İle Buluştu
Veli-Der: ‘Okullarda korona alarmı’
“Hep birlikte istişare edelim”
Kapış kapış kapya
Nato’ya temizlik
Tunca Nehri kenarında farkındalık etkinliği
Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’dan ilginç açıklamalar
Edirne’de kaçak avcılığa geçit yok
Kaya’dan Gaziler Günü mesajı 
Hudut Kartalları kıskıvrak yakaladı
Demir: “Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız” 
İTB, Yunan’dan AİHM kararlarını uygulamasını bekliyor