Vergi borcu olanlara müjde
31 Ağustos 2021 tarihine kadar vergi borcu olanlar, borçlarını 18 eşit taksitte 36 aylık bir sürede ödeyebilecek.
Yayın Tarihi: 04 Ağustos 2021, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, kanun kapsamında, yapılandırılan borçların tamamının peşin veya ilk iki taksitte ödenmesi halinde Yİ-ÜFE tutarları üzerinden ayrıca indirim yapılacağını duyurdu.

Basın toplantısı düzenleyen Aslan, vergi borcu yapılandırma süresinin 31 Ağustos 2021 tarihine kadar geçerli olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak. Borçlar taksitler halinde ödenebilecek. Vergiler, vergi cezaları, idari para cezaları ve ecrimisillerle ilgili ihtilaflar sonlandırılacak. Devam eden vergi incelemeleri ve takdir işlemleri için kanundan yararlanılabilecek. Beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlıkla veya kendiliğinden beyan yapılabilecek. Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacak. İşletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilebilecektir” dedi.

Son olarak Aslan, “2020 yılı Kasım ayında yayımlanan 7256 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan veya 6183 Sayılı Kanun kapsamında taksitlendirilen borçlardan 7326 sayılı Kanunun yayımlandığı tarih itibarıyla ödemeleri devam edenler talep edilmesi halinde kanun kapsamında yapılandırılabilecektir.  Yapılandırılan borçların tamamının peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde Yİ-ÜFE tutarları üzerinden ayrıca indirim yapılacaktır. 31 Aralık 2021 tarihine kadar süresi geçmiş araç muayenelerinin yaptırılması halinde aylık yüzde 5 fazlaların tahsilinden vazgeçilecektir. Tam mükellefiyete tabi ve bilanço esasına göre defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri, 9/6/2021 tarihi itibarıyla aktiflerine kayıtlı bulunan taşınmazlar ile amortismana tabi diğer iktisadi kıymetlerini, Yİ-ÜFE değerindeki değişimi dikkate almak suretiyle, 31/12/2021 tarihine kadar yeniden değerlendirilebilecektir” diye konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan Sanayi Sitesi Esnafı İle Buluştu
Veli-Der: ‘Okullarda korona alarmı’
“Hep birlikte istişare edelim”
Kapış kapış kapya
Nato’ya temizlik
Tunca Nehri kenarında farkındalık etkinliği
Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın’dan ilginç açıklamalar
Edirne’de kaçak avcılığa geçit yok
Kaya’dan Gaziler Günü mesajı 
Hudut Kartalları kıskıvrak yakaladı
Demir: “Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız” 
İTB, Yunan’dan AİHM kararlarını uygulamasını bekliyor