Vakıflar, 2 milyon TL alacağını tahsil edemedi
Pandemi dolayısıyla ekonomik sıkıntılar yaşayan Vakıf kiracıları, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne kiralarını ödemekte zorlanıyor. Vakıflar Bölge Müdürlüğü, pandemide yaklaşık 2 milyon TL kira alacağını tahsil edemedi.
Yayın Tarihi: 08 Nisan 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Edirne İl Genel Meclisi Araştırma ve İnceleme Komisyonu’nun raporuna göre; Vakıflar Bölge Müdürlüğü, 2020 yılında Edirne ve Kırklareli’ndeki kiracılarından tahsil edeceği 37 milyon 809 bin liranın 35 milyon 849 bin lirasını tahsil edebildi. İl Genel Meclisi’nin nisan ayı son oturumunda Araştırma ve İnceleme Komisyonu’nun Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün çalışmalarına yönelik hazırladığı raporu sunuldu.

  Araştırma ve İnceleme Komisyon Başkanı Ahmet Sarıgül’ün, okuduğu raporda, “Vakıflar Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Edirne ve Kırklareli illerinde toplam 723 adet vakıf taşınmazı bulunmaktadır. Bu gayrimenkullerden 654 adedi Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile kontrat imzalamış kiracısınca kullanılmaktadır. 44 taşınmaz ise ecrimisil alınmaktadır. 2020 yılı toplam kira tahakkuku 37 milyon 809 bin 504 lira olup tahsilat 35 milyon 849 bin 345 lira düzeyinde gerçekleşmiştir. Ayrıca 84 adet vakıf ilişikli taşınmaz serbest tasarrufa terk edilmiş ve 272 bin 705 lira taviz bedeli tahsil edilmiştir” ifadelerine yer verildi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Mescid-i Aksa’ya Yapılan Saldırılar Protesto Edildi
Vaka oranı, 204,53'e geriledi
Çeltik ekimi başladı
Keşan Belediyesi’nden Türk Kızılayı Edirne Şubesi’ne ziyaret
Özbaş, Engelliler Haftasını ve Ramazan Bayramı’nı Kutladı
Müdür Yıldırım’dan Psikologlar Günü mesajı
Keşan Belediyesi bağışçılarla ihtiyaç sahipleri arasında köprü oluyor
"Esnaf 50 lira aidatı ödeyemiyor"
“Aşılama başarısında Aşı Çağrı Merkezi'nin katkısı büyük”
Selimiye'de Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için sala okundu
Marmara Belediyeler Birliği’ne çağrı
Pandemide 50 eczacı yaşamını yitirdi