Vakıflar, 2 milyon TL alacağını tahsil edemedi
Pandemi dolayısıyla ekonomik sıkıntılar yaşayan Vakıf kiracıları, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne kiralarını ödemekte zorlanıyor. Vakıflar Bölge Müdürlüğü, pandemide yaklaşık 2 milyon TL kira alacağını tahsil edemedi.
Yayın Tarihi: 08 Nisan 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Edirne İl Genel Meclisi Araştırma ve İnceleme Komisyonu’nun raporuna göre; Vakıflar Bölge Müdürlüğü, 2020 yılında Edirne ve Kırklareli’ndeki kiracılarından tahsil edeceği 37 milyon 809 bin liranın 35 milyon 849 bin lirasını tahsil edebildi. İl Genel Meclisi’nin nisan ayı son oturumunda Araştırma ve İnceleme Komisyonu’nun Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün çalışmalarına yönelik hazırladığı raporu sunuldu.

  Araştırma ve İnceleme Komisyon Başkanı Ahmet Sarıgül’ün, okuduğu raporda, “Vakıflar Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Edirne ve Kırklareli illerinde toplam 723 adet vakıf taşınmazı bulunmaktadır. Bu gayrimenkullerden 654 adedi Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile kontrat imzalamış kiracısınca kullanılmaktadır. 44 taşınmaz ise ecrimisil alınmaktadır. 2020 yılı toplam kira tahakkuku 37 milyon 809 bin 504 lira olup tahsilat 35 milyon 849 bin 345 lira düzeyinde gerçekleşmiştir. Ayrıca 84 adet vakıf ilişikli taşınmaz serbest tasarrufa terk edilmiş ve 272 bin 705 lira taviz bedeli tahsil edilmiştir” ifadelerine yer verildi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Eğitim-İş'in yeni yönetimi belli oldu
Yarı Maraton ödülleri sahiplerini buldu
Covid – 19’da hayatını kaybeden gazeteciler için koştular
Vali Canalp’tan Babalar Günü mesajı
Selimiye projesinin başlama işareti
 ‘Pazar günleri de açık olsun’
“Gerçek bir telafi eğitim programı gerekiyor”
Komşuda milletvekili adayı, Türkiye'de seçim kampanyası yürütüyor
CHP İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyor
Yağışlar buğdayda rekolte beklentisini artırdı
Helvacıoğlu'ndan ‘Babalar Günü’ mesajı
Başkan Tercan’dan ilginç ‘Babalar Günü’ mesajı