Gegeoğlu:“Plajlar hizmete açılmalı”
Edirne İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, 2021 yılı yaz sezonunda, Edirne’de bulunan sahillerin, pandemi koşulları göz önünde bulundurularak ücretsiz bir şekilde hizmete açılması gerektiğini söyledi.
Yayın Tarihi: 08 Nisan 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Gegeoğlu, “2020 sezonu pandemi gölgesinde geçtiği göz önünde tutularak 2021 sezonun yaklaştığı ve pandemi şartları devam ettiği düşünülerek yaz sezonunda sahillerimizin halk plajı olarak ücretsiz bir şekilde hizmete açılmasının hem esnafımız hem de bölge tanıtımına fayda sağlayacağını düşünmekteyiz” dedi. 

Edirne İl Genel Meclisi’nin nisan ayı son oturumunda, Turizm Komisyonu tarafından 2021 yılı yaz sezonunda pandemi koşulları düşünülerek sahillerin ücretsiz bir şekilde hizmete açılması gerektiğine değinildi.

Gegeoğlu, tarafından okunulan raporda, Saros Körfezinde Muğla Turizm Çevre Vakfı MUÇEV’e kiralanan sahiller konusu gündeme getirildi.

Gegeoğlu, Edirne’nin en önemli destinasyonlarından olan sahillerin kiralama yöntemiyle halkın ücretsiz şekilde kullanımının önüne geçilmesinin, bir süre önce gündeme geldiğini belirterek, MUÇEV’e kiralanan 11 adet alanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 9’unun kira sözleşmelerinin fasih edildiğini, 2 yerin ise kira sözleşmesinin devam ettiğini söyledi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Mescid-i Aksa’ya Yapılan Saldırılar Protesto Edildi
Vaka oranı, 204,53'e geriledi
Çeltik ekimi başladı
Keşan Belediyesi’nden Türk Kızılayı Edirne Şubesi’ne ziyaret
Özbaş, Engelliler Haftasını ve Ramazan Bayramı’nı Kutladı
Müdür Yıldırım’dan Psikologlar Günü mesajı
Keşan Belediyesi bağışçılarla ihtiyaç sahipleri arasında köprü oluyor
"Esnaf 50 lira aidatı ödeyemiyor"
“Aşılama başarısında Aşı Çağrı Merkezi'nin katkısı büyük”
Selimiye'de Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için sala okundu
Marmara Belediyeler Birliği’ne çağrı
Pandemide 50 eczacı yaşamını yitirdi