“Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” 9 Nisan’da Başlıyor
Doğaya Dönüş Derneği, Kırklareli Kent Konseyi, T.Ü. Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu ve T.Ü. Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ortalığıyla “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” 9-11 Nisan 2021 tarihlerinde, gerçekleştirilecek.
Yayın Tarihi: 08 Nisan 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteği ile Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde 12 belgesel yer alacak. “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” Doğaya Dönüş Derneği, Kırklareli Kent Konseyi, Trakya Üniversitesi Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu ve Trakya Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen organizasyon 9-11 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Ekolojik ve sosyal sorunların birbirleriyle ilişkisi gibi geniş bakış açısıyla ele alınan insan haklarını konu alan SYFG’de film gösterimlerinin yanı sıra davetli konuşmacılarla çevrimiçi panel ve tartışmalar yer alacak.

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri, temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan ve yaratıcı çözümlerle ilham veren belgesellerden oluşuyor. Ekolojik ve sosyal sistemlerin birbiriyle ilişkisini gözler önüne seren filmler aynı zamanda çözüm odaklı insanların fark yaratan sosyal girişimlerini aktaracak.  Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Aksal: "Çiftçilerin Tarım Kredi borçlarına karşın bütün haciz işlemeleri durduruldu"
Meriç Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Demir: “Akp İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi isimleri gibi aldatma ve kandırma partisi”
İkinci aşıdan sonra koronavirüs oldu
Tane yok dilim var
Pekcanlı: “Müjde şeklinde duyurulması ayrı bir trajedi”
Ramazan Davulcularının Bahşişleri Bu Yıl Da Belediyeden
Barış Jackson’dan anlamlı proje
Canalp, "Türk polisi 176 yıldır huzur ve güvenliğin teminatı olmuştur”
Telef olmuş yunusun kafası Saros Körfezi kıyısına vurdu
Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan 3 FETÖ şüphelisinden 2'si tutuklandı
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında