“Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” 9 Nisan’da Başlıyor
Doğaya Dönüş Derneği, Kırklareli Kent Konseyi, T.Ü. Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu ve T.Ü. Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ortalığıyla “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” 9-11 Nisan 2021 tarihlerinde, gerçekleştirilecek.
Yayın Tarihi: 08 Nisan 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteği ile Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde 12 belgesel yer alacak. “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” Doğaya Dönüş Derneği, Kırklareli Kent Konseyi, Trakya Üniversitesi Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu ve Trakya Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen organizasyon 9-11 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Ekolojik ve sosyal sorunların birbirleriyle ilişkisi gibi geniş bakış açısıyla ele alınan insan haklarını konu alan SYFG’de film gösterimlerinin yanı sıra davetli konuşmacılarla çevrimiçi panel ve tartışmalar yer alacak.

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri, temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan ve yaratıcı çözümlerle ilham veren belgesellerden oluşuyor. Ekolojik ve sosyal sistemlerin birbiriyle ilişkisini gözler önüne seren filmler aynı zamanda çözüm odaklı insanların fark yaratan sosyal girişimlerini aktaracak.  Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Eğitim-İş'in yeni yönetimi belli oldu
Yarı Maraton ödülleri sahiplerini buldu
Covid – 19’da hayatını kaybeden gazeteciler için koştular
Vali Canalp’tan Babalar Günü mesajı
Selimiye projesinin başlama işareti
 ‘Pazar günleri de açık olsun’
“Gerçek bir telafi eğitim programı gerekiyor”
Komşuda milletvekili adayı, Türkiye'de seçim kampanyası yürütüyor
CHP İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyor
Yağışlar buğdayda rekolte beklentisini artırdı
Helvacıoğlu'ndan ‘Babalar Günü’ mesajı
Başkan Tercan’dan ilginç ‘Babalar Günü’ mesajı