“Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” 9 Nisan’da Başlıyor
Doğaya Dönüş Derneği, Kırklareli Kent Konseyi, T.Ü. Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu ve T.Ü. Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ortalığıyla “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” 9-11 Nisan 2021 tarihlerinde, gerçekleştirilecek.
Yayın Tarihi: 08 Nisan 2021, Perşembe 07:00
Haberleri

Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteği ile Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde 12 belgesel yer alacak. “Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri” Doğaya Dönüş Derneği, Kırklareli Kent Konseyi, Trakya Üniversitesi Çevrecilik ve Geri Dönüşüm Topluluğu ve Trakya Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen organizasyon 9-11 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Ekolojik ve sosyal sorunların birbirleriyle ilişkisi gibi geniş bakış açısıyla ele alınan insan haklarını konu alan SYFG’de film gösterimlerinin yanı sıra davetli konuşmacılarla çevrimiçi panel ve tartışmalar yer alacak.

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri, temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan ve yaratıcı çözümlerle ilham veren belgesellerden oluşuyor. Ekolojik ve sosyal sistemlerin birbiriyle ilişkisini gözler önüne seren filmler aynı zamanda çözüm odaklı insanların fark yaratan sosyal girişimlerini aktaracak.  Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Mescid-i Aksa’ya Yapılan Saldırılar Protesto Edildi
Vaka oranı, 204,53'e geriledi
Çeltik ekimi başladı
Keşan Belediyesi’nden Türk Kızılayı Edirne Şubesi’ne ziyaret
Özbaş, Engelliler Haftasını ve Ramazan Bayramı’nı Kutladı
Müdür Yıldırım’dan Psikologlar Günü mesajı
Keşan Belediyesi bağışçılarla ihtiyaç sahipleri arasında köprü oluyor
"Esnaf 50 lira aidatı ödeyemiyor"
“Aşılama başarısında Aşı Çağrı Merkezi'nin katkısı büyük”
Selimiye'de Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için sala okundu
Marmara Belediyeler Birliği’ne çağrı
Pandemide 50 eczacı yaşamını yitirdi