Öğrencilere süt dağıtımı başlıyor
Bütün yurtta olduğu gibi Edirne’de de ana sınıfı dahil bütün ilköğretimde okuyan toplam 45 binin üzerinde öğrenciye süt ulaştırmak için hazırlanan ‘Okul Sütü Projesi’ başlatılıyor.
Yayın Tarihi: 11 Nisan 2012, Çarşamba 12:30
Sağlık Haberleri

Bu uygulamadan, okul öncesi ve ilköğretim okulunda okuyan öğrenciler sevinç duyacağı gibi süt üreticileri de memnun olacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle hazırladığı "Okul Sütü Projesi" kapsamında dağıtılacak süt için ihale, 12 Nisan Perşembe günü saat 10.00'da yapılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Kamu İhale Kanunu kapsamında gerçekleştirilecek ihalede, Türkiye genelinde veya bölgesel süt dağıtımı için kısmi teklif imkanı da sağlanacak.

İhaleye, bakanlıktan üretim izni almış, gıda ile ilgili mevzuata uygun üretim yapan ve şartnameye uyan firmalar başvurabilecek.

İlk etapta, ülke çapında 7 milyon 200 öğrenciye 5 gün süreyle dağıtılacak süt için açılacak ihale, pazarlık usulü yapılacak. Alınacak süt, 200 mililitrelik kutular halinde 32 bin 526 okulda eğitim gören öğrencilere ulaştırılacak.

Bu yıl uygulamaya konulacak proje, özel okullar hariç ana sınıfından beşinci sınıf dahil ilköğretim okulu öğrencilerini kapsıyor.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Çayın da tadı kaçtı
Nakit biniş 5 TL
Şahin: “Bütün şoför esnafının başkanıyım”
Üreticiye 10 kuruş kazanç
Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”
Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Edirne'de ulaşım yatırımları sürüyor
Edirne'nin "küçük dev adamı"
Edirne Yeşilay Spor ve Gençlik Kulübü Derneği genel kurulu yapıldı
Yunus Emre hatıra kitabı yayımladı
Aileler için “Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi”
Edirne İyi Parti teşkilatları seçimlere hazır