“Umudumuzu 8 Mart’a bağladık”
Koronavirüs salgını nedeniyle hemen her sektör olumsuz etkilendi. Salgın nedeniyle küçük esnafın zor durumda olduğunu dile getiren Edirne Sabuni Mahallesi Muhtarı ve Çiçekçi Aykut Yaman; “Koronavirüs salgını nedeniyle küçük esnaf olumsuz etkilendi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü alışverişlerini vatandaşlar küçük esnaftan yapabilirler. Böylece bize az da olsa yardımcı olmuş olurlar.” dedi.
Yayın Tarihi: 06 Mart 2021, Cumartesi 07:00
Haberleri

Koronavirüs salgını nedeniyle etkilenen sektörler arasında yer alan çiçekçiler, tedbirler kapsamında 14 Şubat Sevgililer Günü gibi özel günlerde açılmasına karar verilmişti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla vatandaşların yapacakları alışverişleri küçük esnaftan yapması gerektiğini dile getiren Yaman; “Küçük esnaf koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiriyor. Birçok iş yeri gibi çiçekçilerde zor bir dönemden geçiyor. Umudumuzu 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe bağladık. Düğün salonlarının kapalı olması, eğlence yerlerinin kapalı olması, restoranların kapalı olması bizleri çok kötü bir şekilde etkiliyor. Amacımız 8 Mart’ta çiçeği çiçekçiden alalım önerisi. Küçük esnaf birlik, beraberlik olalım. Güzel bir süreci ve alışverişimizi küçük esnaftan yapalım. Amacımız kadınlarımızı mutlu edebilmek. Biz sektör olarak zaten sürekli kadınları mutlu ediyoruz. Mutlu olmaya gayret edeceğiz.  Biz hafta sonları düğün salonlarında yoğunluk olduğu için çalışmalarımızda çelenk vsaranjman yapıyorduk. Ama maalesef çelenk sektörü bitti. Cenazelerde de artık eskisi gibi çiçek yollama olmuyor. Çünkü camilerde cenazeleri yapıyorlar artık. Açılışlarımız pandemiden dolayı çok kısıtlı. Pandemitabiki her şeyi kısıtladığı gibi eğlence sektörünü, cenaze sektörünü de kısıtladı. Bu kısıtlamalar kınacısından tutun, düğün salonlarının önündeki baloncuya kadar herkesi vurdu. Bizi daha çok etkiledi.” ifadelerini kullandı.

Müşterilerini beklediklerini ve salgına karşı mücadelelerine devam edeceklerini dile getiren Yaman; “14 Şubat Sevgililer Günü’nde çiçeklerin birçoğunu çöpe attık.8 Mart’ta inşallah böyle bir şey olmaz. Bu sürece kadar biz pandemi desteklerinden faydalandık. Devletin verdiği rakamlar belli. Bizim için yeterli olmadı. Mücadelemizi edeceğiz. İnşallah bu günleri hep birlikte atlatacağız.Toplum olarak birbirimize mesafe koyalım. İnşallah maviye döndüreceğiz Edirne’mizi. Esnafın çünkü çok büyük ihtiyacı var. Birbirimize destek olursak Edirne’mizin bu pandemiden kurtulacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Aksal: "Çiftçilerin Tarım Kredi borçlarına karşın bütün haciz işlemeleri durduruldu"
Meriç Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Demir: “Akp İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi isimleri gibi aldatma ve kandırma partisi”
İkinci aşıdan sonra koronavirüs oldu
Tane yok dilim var
Pekcanlı: “Müjde şeklinde duyurulması ayrı bir trajedi”
Ramazan Davulcularının Bahşişleri Bu Yıl Da Belediyeden
Barış Jackson’dan anlamlı proje
Canalp, "Türk polisi 176 yıldır huzur ve güvenliğin teminatı olmuştur”
Telef olmuş yunusun kafası Saros Körfezi kıyısına vurdu
Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan 3 FETÖ şüphelisinden 2'si tutuklandı
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında