Ziraat Odası Başkanı’ndan üreticilere uyarı
Edirne Ziraat Odası ekipleri Edirne merkeze bağlı köylerde incelemelerde bulundu. Gerçekleştirilen incelemeler sonucunda Süloğlu bölgesinde bazı arazilerde buğdayın soğuk havadan dolayı zarar gördüğü belirtildi.
Yayın Tarihi: 06 Mart 2021, Cumartesi 07:00
Haberleri

Gerçekleştirilen incelemeler hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı; “Saha ekibimizin bugün ki turunda Büyükdöllük, Korucu, Musabeyli, Demirhanlı, Hacıumur, Geçkinli, Akardere ve Büyükgerdelli Köyleri vardı. Yapılan incelemelerde Süloğlu bölgemizde ki bazı buğdaylarda soğuk zararının daha fazla olduğu, özellikle birkaç cinsin bu konuda daha fazla hassasiyet gösterdiği belirlenmiştir. Bu tarlalarımızın takibi devam edecektir. Yaşanılan bu son iklim koşulları, bize çeşit seçiminin bölgemiz için ne kadar önemli olduğunu ve riskin bölünmesi adına farklı çeşitlerin ekilmesi gerektiğini bir kez daha göstermiştir.” dedi.

Üreticilerin tek çeşit ürün ekimi yapmaması gerektiğini dile getiren Arabacı üreticilere seslenerek; “Değerli üreticilerimiz buğday olur, çeltik olur, ayçiçeği olur, mısır olur ne ekersek ekelim lütfen riskleri bölmek adına tek çeşit ürün ekimi yapmayınız. Her yıl iklim ve hastalıklar açısından birbirinin aynısı değildir. Hele ki küresel ısınmanın etkilerinin çok net gözüktüğü bu yıllarda dikkatli üretim yapılmalıdır.” şeklinde konuştu. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Aksal: "Çiftçilerin Tarım Kredi borçlarına karşın bütün haciz işlemeleri durduruldu"
Meriç Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Demir: “Akp İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi isimleri gibi aldatma ve kandırma partisi”
İkinci aşıdan sonra koronavirüs oldu
Tane yok dilim var
Pekcanlı: “Müjde şeklinde duyurulması ayrı bir trajedi”
Ramazan Davulcularının Bahşişleri Bu Yıl Da Belediyeden
Barış Jackson’dan anlamlı proje
Canalp, "Türk polisi 176 yıldır huzur ve güvenliğin teminatı olmuştur”
Telef olmuş yunusun kafası Saros Körfezi kıyısına vurdu
Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan 3 FETÖ şüphelisinden 2'si tutuklandı
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında