Köprü demeye bin şahit lazım
Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Sinanköy’de dere ıslah çalışması için yıkılan köprünün yerine yenisinin yapılmaması akıllara durgunluk veriyor.
Yayın Tarihi: 05 Mart 2021, Cuma 07:00
Haberleri

  İl Genel Meclisi’nin mart ayı oturumunda Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyonu raporunda Edirne Merkez, Süloğlu, Lalapaşa ve Havsa ilçelerindeki dere ıslah çalışmaları gündeme getirildi. Lalapaşa İl Genel Meclis Üyesi Halil Akdağ, Sinanköye acilen köprü yapılması gerektiğini belirterek,  “Kanunen bilmiyorum ama ihalesi yapılmış köprüler neden yapılmıyor. Buradan 60 yaşındaki kadın geçiyor. Çok acı, ben utanıyorum” dedi.

 Komisyon Başkanı Serdar Çığla, Lalapaşa merkez, Sinanköy, Süleymandanişment ve Vaysal köylerinin derelerinde ıslah çalışmalarına ihtiyaç olduğunu söyleyerek, Sinan köy deresinde mevcut köprülerin yıkıldığını, ulaşım için mutlaka bir köprüye ihtiyaç olduğunu kaydetti.

 CHP Lalapaşa İl Genel Meclis Üyesi Halil Akdağ, DSİ yetkilileri tarafından dere ıslah çalışması sırasında üç tane köprü yapacağının söylediğini, ihalesinin bile yapıldığını, fakat köprülerin bir türlü yapılmadığını belirterek, köy halkının mağdur olduğunu ifade etti.

  Akdağ, “Sinan köyde köprü yok. Lalapaşa’nın en büyük köylerinden, 450 civarında nüfusu var bir tane köprüsü yok. DSİ, üç tane köprü yaptıracağız diye söz verdi, ihaleleri yapıldı fakat gittiğimizde sizinle sözleşme yapmadık diyorlar. Muhtarlar ya da köy halkının buraya köprü yapacaksın diye sözleşme yapma gibi şansları var mı? Kanunen bilmiyorum ama ihalesi yapılmış köprüler neden yapılmıyor. Buradan 60 yaşındaki kadın geçiyor. Çok acı, ben utanıyorum. 2021 yılında köprüsü olmayan tek köy olabilir. Burası Afrika değil burası Sinanköy. Buradan Ceylanlar atlayıp karşıya geçecekler. Timsah yok, rahatla geçebilirler. Buradan insan mı geçer. Bizim beklentimiz bir an önce yapılması. Burada bir de Trak yerleşkesi var. 6 bin yıllık kale, kilise, mağara var. Derenin havzası büyük. Sel geldiği zaman havza tamamen doluyor. Yapılmasını temenni ediyoruz” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Aksal: "Çiftçilerin Tarım Kredi borçlarına karşın bütün haciz işlemeleri durduruldu"
Meriç Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Demir: “Akp İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi isimleri gibi aldatma ve kandırma partisi”
İkinci aşıdan sonra koronavirüs oldu
Tane yok dilim var
Pekcanlı: “Müjde şeklinde duyurulması ayrı bir trajedi”
Ramazan Davulcularının Bahşişleri Bu Yıl Da Belediyeden
Barış Jackson’dan anlamlı proje
Canalp, "Türk polisi 176 yıldır huzur ve güvenliğin teminatı olmuştur”
Telef olmuş yunusun kafası Saros Körfezi kıyısına vurdu
Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan 3 FETÖ şüphelisinden 2'si tutuklandı
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında