TÜ'nin çalışkan uzmanı profesör oldu
Trakya Üniversitesi(TÜ)'nin 1998 2004 yılları arasında Basın halkla ilişkiler çalışmalarını yürüten H.Hale Bozkurt'un 23 Şubat 2021 tarihi itibari ile Profesör kadrosuna atandığı öğrenildi.
Yayın Tarihi: 03 Mart 2021, Çarşamba 09:00
Haberleri

TÜ birimlerinde 1997 yılında sözleşmeli öğretim elemanı olarak ders vermeye başlayan Bozkurt 1998 yılında TÜ Rektörlüğü Basın Yayın Halkla İlişkiler Birimine Uzman olarak atandı. 1 yıl sonra Öğretim Görevlisi kadrosunda üniversitenin tüm basın yayın ve halkla ilişkiler faaliyetlerini yürütmeye başlayan ve üniversitenin iki dönem Rektörlüğünü yapan Prof.Dr. Osman İnci ile birebir çalışan Bozkurt aynı zamanda eski ismi ile Edirne Meslek Yüksekokulu ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nde konusu ile ilgili dersler vermeye devam etti. Rauf Denktaş'a Onursal Doktor Ünvanı verilmesi, Üniversitenin Akademik Yıl Açılış ve Kapanış Törenlerinin organizasyonları, açılış ve temel atma törenleri, düzenlediği basın toplantıları, sayısız organizasyon ve etkinliğin düzenlenmesinde görev yapan Bozkurt, ulusal ve yerel basına önemli bir bilgi aktarımı sağlayarak dönemin basın temsilcilerini tarafsız bir biçimde besledi. Aynı zamanda çalıştığı dönemle düzenli olarak yayınlanan TÜ Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmenliği ve Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürüttü. Görev yaptığı TÜ'de çalışırken 5 ay süre ile Amerika Birleşik Devletlei'nin Dallas şehrinde bulunan North Texas Üniversitesi College of Arts and Sciences'a bağlı Mayborne Gazetecilik Enstisü'nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. 

                2006 yılından itibaren ailesinin yaşadığı şehirde bulunan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde çalışmaya başlayan Bozkurt, 2008 yılında Yardımcı doçent olarak atandığı ADÜ Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'nda Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Aynı zamanda Aydın Sağlık Yüksekokulu'nda öğretim üyesi olarak çalıştı, İletişim Fakültesi'nin kurulmasının ardından bu fakültenin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünün kuruluş çalışmalarında yer aldı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevi yaptı. Doçent ünvanını aldığı 2015 yılından itiben Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanlığı görevini yürüten H.Hale Bozkurt aynı görevi 23 Şubat 2021 itibari ile de Profesör olarak yürütmeye başladı.  Genç yaşlarda aldığı sorumluluklar ile akademinin en alt kademelerinde başlayan halkla ilişkiler alanındaki yolculuğunda pek çok akademik ve idari görev yapan iki çocuk annesi Bozkurt "Edirne basınına çalışma hayatımda ilk yıllarım olması nedeni ile zorlandığım zamanlarda verdiği destek ve içtenlik için teşekkür ederim. 24 yıllık meslek hayatımda uygulama alanında kazandığım en önemli tecrübeler onlar sayesinde olmuştur. Bu yolculukta bana destek sağlayan herkese minnettarım. Dualarımdasınız. Şimdi akademiye ve alana etik değerleri korumaya çalışacak yeni nesiller yetiştirme savaşına devam edeceğiz " dedi.  Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Aksal: "Çiftçilerin Tarım Kredi borçlarına karşın bütün haciz işlemeleri durduruldu"
Meriç Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Demir: “Akp İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi isimleri gibi aldatma ve kandırma partisi”
İkinci aşıdan sonra koronavirüs oldu
Tane yok dilim var
Pekcanlı: “Müjde şeklinde duyurulması ayrı bir trajedi”
Ramazan Davulcularının Bahşişleri Bu Yıl Da Belediyeden
Barış Jackson’dan anlamlı proje
Canalp, "Türk polisi 176 yıldır huzur ve güvenliğin teminatı olmuştur”
Telef olmuş yunusun kafası Saros Körfezi kıyısına vurdu
Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan 3 FETÖ şüphelisinden 2'si tutuklandı
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında