Eczaneler normale dönüyor
Edirne Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Fahri Uygar Güler, eczanelerin cumartesi günleri normal mesai saatleri içinde açık olacağını söyledi.
Yayın Tarihi: 03 Mart 2021, Çarşamba 07:00
Haberleri

Güler, cumartesi günleri tüm ülkede sokağa çıkma kısıtlamasının sona erdiğini belirterek, “Eski günlerde olduğu gibi eczanelerimizde sabah 08:30-18:30 normal mesai düzenine geçildi” dedi.

Güler, Edirne’nin koronavirüs risk haritasında, kırmızı renkte, yüksek riskli bölgede yer aldığını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımızın kararname doğrultusunda risk haritasında Edirne ilimiz kırmızı bölgede olmasına rağmen cumartesi günleri vatandaşlarımıza serbest dolaşım izni çıktı. Biz de buna mukabil cumartesi günleri yine eski günlerde olduğu gibi eczanelerimiz sabah 08:30-18:30 normal mesai düzenine geçildi. Normal mesaimizi yapmaya devam edeceğiz. Eczacılarımız ve teknisyenlerimiz büyük oranda 2 doz aşılarını oldular. Halk sağlığı adına eczacı ve teknisyenlerimiz üzerine düşen görevi yerine getirecektir” dedi.

“Tedbirleri elden bırakmamak lazım”

Eczacı meslektaşlarına koronovirüs ile mücadele kapsamında uyarıda bulunan Güler, “Aşı olmamıza rağmen yine tedbirleri elden bırakmamak lazım. Maske, mesafe, temizlik üçlemesine dikkat etmemiz lazım. Vatandaşlarımızın da kısıtlamalardaki kısmi gevşemelerin bir zafiyete yol açmaması açısından vatandaşlarımızdan da aynı tedbirlere uymasını rica ediyoruz, açıkçası” şeklinde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Aksal: "Çiftçilerin Tarım Kredi borçlarına karşın bütün haciz işlemeleri durduruldu"
Meriç Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Demir: “Akp İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi isimleri gibi aldatma ve kandırma partisi”
İkinci aşıdan sonra koronavirüs oldu
Tane yok dilim var
Pekcanlı: “Müjde şeklinde duyurulması ayrı bir trajedi”
Ramazan Davulcularının Bahşişleri Bu Yıl Da Belediyeden
Barış Jackson’dan anlamlı proje
Canalp, "Türk polisi 176 yıldır huzur ve güvenliğin teminatı olmuştur”
Telef olmuş yunusun kafası Saros Körfezi kıyısına vurdu
Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan 3 FETÖ şüphelisinden 2'si tutuklandı
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında