Saray Spor Tesisleri pislik içinde
Gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla suçu önleme projesinin bir ürünü olarak 2009 yılında kullanıma açılan Saray Spor Kulübü’nün tesisleri atıl duruma düşerek, yağmalandı.
Yayın Tarihi: 03 Mart 2021, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı, Edirne Valisi Ekrem Canalp’ten tesisin iyileştirilmesi talebinde bulundu.

Kentteki gelir düzeyi düşük mahallelerde yaşanan suç oranlarının aşağı çekilmesine aracılık etmesi için 2009 yılında kurulan Saray Spor Kulübü tesisleri, kaderine terk edilince adeta çöplüğe dönüştü.

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Başkanı Şallı,  yağmalanan tesislerin durumu hakkında “Bu tesis zamanın Emniyet Müdürü Hanife Avcı Bey’in sayesinde Roman çocuklarının kötü alışkanlıklarından kurtarılması için yapılmış Türkiye’deki en iyi örneklerinden biriydi. Ama maalesef üzülerek ifade ediyorum, Saray Spor Kulübü’nde yönetim konumunda bulunan arkadaşlarımın yönetimde bulunan zafiyetlerinden dolayı bir de araya giren koronavirüs nedeniyle bina tamamen sahipsiz kaldı. Burası zaten biraz da mahallenin dışında kalan bir yer. Bununla birlikte pandemi sürecinde bina atıl duruma düştü. Bunu fırsata çeviren bazı kişi ve kişiler bu binayı yağmalayarak, talan ettiler.  Edirne’nin en iyi örneklerinden biri olan bu tesisin bu hale getirilmesine karşı büyük bir üzüntü içerisindeyim. Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak bu tesiste bir dönem okuma yazma kursları açtık. Bir dönem Roman çocukları için sosyal entegrasyonun  gerçekleştirilmesi ve hayattaki bazı olumsuzlukları da giderebilmek için bu bina bizim adımıza çok değerliydi. Şu anda içler acısı bir durumda” ifadelerini kullandı.

Şallı, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in destekleriyle tesisin yeniden gençlere ve çocuklara kazandırılması için çağrı yaparak, “Devletimizin olanaklarıyla yapılan bu tesiste maalesef burası sahipsiz kaldı. Burayı talan ettiler. Biz bu tesislerimizin yeniden işlevsel hale getirilmesini Edirne Valimizden rica ediyoruz. Kendisinin de bu konuda bize sahip çıkacağına inanıyoruz. Kısacası tesisimizin Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından iyileştirilerek, aktif hale getirilmesini istiyoruz” dedi.

Öte yandan mahallede yaşayan çocuklar da yapının içinde bulunduğu durumdan şikâyet ederek, sağlıklı bir ortamın yeniden kurulmasını istedi. Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Aksal: "Çiftçilerin Tarım Kredi borçlarına karşın bütün haciz işlemeleri durduruldu"
Meriç Nehri'nde erkek cesedi bulundu
Demir: “Akp İl Başkanı Belgin İba’nın müjdeli haberi isimleri gibi aldatma ve kandırma partisi”
İkinci aşıdan sonra koronavirüs oldu
Tane yok dilim var
Pekcanlı: “Müjde şeklinde duyurulması ayrı bir trajedi”
Ramazan Davulcularının Bahşişleri Bu Yıl Da Belediyeden
Barış Jackson’dan anlamlı proje
Canalp, "Türk polisi 176 yıldır huzur ve güvenliğin teminatı olmuştur”
Telef olmuş yunusun kafası Saros Körfezi kıyısına vurdu
Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan 3 FETÖ şüphelisinden 2'si tutuklandı
Türk Polis Teşkilatı 176 Yaşında