AK Parti’den Etkili Sosyal Medya Kullanımı eğitimi
AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından partinin tüm Tanıtım ve Medya Başkanlığı ekiplerine ‘Etkili Sosyal Medya Kullanımı’ konulu eğitim gerçekleştirdi. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından verilen eğitimde sosyal medyanın avantajları ve dezavantajlarına dikkat çekilirken, doğru kullanım hakkında bilgiler de aktarıldı.
Yayın Tarihi: 23 Şubat 2021, Salı 07:00
Haberleri

Kovid-19 salgını nedeniyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcılar merak ettiklerini de sorma fırsatı buldu.

 

“2023 yılı hedeflerinde sosyal medya büyük öneme sahip”

Düzenlenen eğitimde konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2023 yılı hedeflerinde sosyal medyanın önem taşıdığına değindi.

Yüz yüze ilişkiler kadar, medya ve sosyal medya mecralarının da önemli olduğunu ifade eden Başkan İba, “Türkiye'nin en çok üye sayısına, en yaygın teşkilat ağına, en güçlü faaliyet imkânlarına sahip partimiz sosyal medyada da en güçlü şekilde kullanmalıdır. Teşkilatımızın sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve yalan haberler karşısında nasıl hareket etmesi gerektiğini anlamaları için Tanıtım ve Medya Başkanlığımız tarafından düzenlenen “Etkili Sosyal Medya Kullanımı” eğitimi olumlu sonuçlar alacağına inanıyorum. Hem sosyal medya aracılığıyla hem de yüz yüze hemşehrilerimizin gönlünü kazanmak için ulaşmadığımız, kapısını çalmadığımız, hasbihal etmediğimiz, derdini, talebini dinlemediğimiz tek bir vatandaşımız kalmayacak. Sosyal medya eğitimlerimiz düzenli olarak devam edecektir. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

“Sosyal Medyanın Etik Kurallarını Oluşturduk”

Eğitimde konuşan AK Parti Edirne İl Tanıtım ve Medya Başkanı Gökhan Balta, AK Parti’nin hazırladığı 'Sosyal Medya Etik Kuralları' konusunu anlattı.

Balta, yaptığı konuşmada sosyal medya alanının bilgi açısında daha hızlı erişim sağlandığı ancak genel toplum kurallarına uyulma konusunda bilinçlendirmelerin yapılmasına dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Yeni medya ile artık bilgiye ulaşma konusundan daha hızlıyız. Bu elbette büyük bir kolaylık. Ancak bu mecralarda kuralsızlık ve genel toplumsal kabullerin dışında hareket edilmesi bazı sorunları da birlikte getiriyor. AK Parti Genel Merkezimizin hazırladığımız 'Sosyal Medya Etik Kuralları daha önce kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bu kuralların en başında saygılı, hakaret ve nefret söylemi barındırmayan bir dil ve üslup kullanılması gelmektedir. Bu kurallara her birine her bir teşkilat mensubumuz sonuna kadar riayet edecektir. Diğer siyasi partilerden de aynı hassasiyeti beklemekteyiz."

 

Sosyal Medyanın avantajları ve dezavantajları konuşuldu

Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından verilen eğitimde sosyal medya kullanımı ile ilgili pratik bilgilere yer verildi. AK Parti Edirne İl Basın Danışmanı Eyüp Seha Uğurluel yaptığı sunumda,  dünyada sosyal medya kullanıcı rakamları, içerik üretmede yardımcı kaynaklar, güçlü bir şifrenin taşıması gereken özellikler, değişime ayak uydurma şartları, sosyal medyanın avantajları ve dezavantajları konularına değindi.

 

“3.81Milyar aktif sosyal medya kullanan var”

Dünyada Sosyal Medya Kullanıcı Rakamları hakkında bilgi veren Uğurluel, aktif sosyal medya kullanıcısının 3.81 Milyar olduğunu açıklarken, bunun yüzde 99’unun mobil, yüzde 60’ı ise diğer kaynaklardan oluştuğunu söyledi.

Sosyal Medyanın etkili bir iletişim aracı olduğunu belirten Uğurluel, tıpkı yüz yüze ilişkiler kurmakta olduğu gibi sosyal medya için de zaman ve çaba sarf etmek gerektiğini aktardı.

Sosyal medyanın, geleneksel medyadan farkları hakkında da sunum yapan Eyüp Seha Uğurluel, sosyal medyanın çift yönlü etkileşim sağlarken, geleneksel medyanın ise tek yönlü olduğunu ifade etti. Sosyal medyada içerik paylaşımının geleneksel medyaya göre daha çeşitli ve daha kontrollü olduğunu belirten Uğurluel, bu ikisi arasındaki farkı kavramak gerektiğini söyledi.

 

Türkiye’de video izleme oranı her geçen gün artmaktadır!

Türkiye’de video izleme oranının %93 olduğunu ifade eden Uğurluel; “Amatör bir kullanıcının temel içerik oluşturma araçlarını kullanarak oluşturduğu bir video içerik, ana akım medyanın yüksek prodüksiyon bütçeleri ile oluşturduğu bir video içerikten çok daha fazla kullanıcı tarafından izlenebilmektedir. Bu aynı zamanda ‘yıkıcı’ bir güçtür” dedi.

AK Parti Edirne Tanıtım ve Medya Başkanı Gökhan Balta, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Uğurcan Imrak ve AK Parti Edirne İl Basın Danışmanı Eyüp Seha Uğurluel tarafından düzenlenen ‘Etkili Sosyal Medya Kullanımı’ konulu eğitime il, ilçe tüm kademe tanıtım ve medya başkanları ve kurumsal parti hesaplarını kullanan personel katıldı. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Türkiye'de 26 bin 822 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 122 kişi hayatını kaybetti
Gürcan: "Kovid-19, aşı olmayanlar arasında yayılan hastalığa dönüştü"
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şu anda 16 uçak var, bugün gelenlerle sayı 20'ye çıktı
Türkiye Kovid-19 aşı tablosu
Sağlık Bakanı Koca BioNTech aşılarımız gelmeye başladı
Edirne'de bıçaklı kavga: 2 yaralı
YKS tercih süresi 1 hafta uzatıldı
Tarla sulama tartışmasında 1 ölü
Vergi borcu olanlara müjde
Meydanda son viraj
Gurbetçiler bereketiyle geliyor
Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi kapısını açıyor