SOL Partiden “Aşı Nerede?” sorusu
SOL Parti Edirne Merkez İlçe örgütü, İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklamasında siyasal iktidara “Aşı Nerede?” sorusunu yöneltti. Yazdıkları dilekçeyi İl Sağlık Müdürlüğüne veren partililer, aşı talebinde bulundular.
Yayın Tarihi: 22 Ocak 2021, Cuma 14:18
Haberleri

SOL Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, yaptığı basın açıklamasında, “Salgın boyunca başarısızlıktan başarısızlığa koşan iktadar, aşıyı da muammaya çevirdi. 11 Aralık'ta aşılama başlayacak açıklamasını yapan Sağlık Bakanı, ancak 1 ay sonra ve sadece 3 milyon doz aşı getirebilmiş olmanın açıklamasını yapamıyor” dedi.

 

“Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor” diyen Çolak, “Bugün de ne kadar aşı anlaşması yapıldığı, aşıların ne zaman geleceği ya da aşının neden alınamadığı sorularına iktidardan bir yanıt verilebilmiş değil. Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor! Her gün yeni insanların hastalanmaya devam ettiği, ölümlerin sürdüğü bu krizin sorumlusu iktidardır. Herkesin ücretsiz ve zamanında aşı vurulma hakkı var. Yurttaşlarımıza sesleniyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bir an önce aşılanmak istiyorum”

Sağlık Müdürlüğüne verilen dilekçede ise şu ifadelere yer verildi; “Salgından korunmak için güvenli, koruyucu, genel kabul gören ve geçerli bilimsel değerlendirmelerden geçen Covid-19 aşısıyla bir an önce aşılanmak istiyorum. Birçok ülkede vatandaşların hangi tarihte aşı olacağının belirlendiği haberlerini okuyoruz. Hangi tarihte, hangi aşıyla aşılanacağım konusunda tarafıma bilgi verilmesi için gereğini arz ederim” Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köprü demeye bin şahit lazım
Tarihi konağın restorasyonu Ezgi Ustadan
Edirne kırmızısından kuskus
CHP’li Vekil ayçiçeğindeki zamları anlattı
Havsa Hayvan Pazarı’na Kovid-19 kilidi
Necmi İğe Etnografya Müzesi gelecek ay açılacak
“Kaldırımın” doğal pazarı
“Kovid-19 salgınıyla deprem çocuklara ‘oyunla’ anlatılmalı”
Keşan’da Kovid-19 seferberliği ilan edildi
En işlek noktalarda denetim gerçekleştirildi
Hamsi cep yakıyor
Şüpheliler ekiplerce yakalandı