TÜ ve ÇOMÜ Dostluk Köprüsü Kuruyor
Trakya Üniversitesi (TÜ) ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇÖMÜ), işbirliği projelerini hayata geçirmek amacıyla çalışma başlattı. 
Yayın Tarihi: 22 Ocak 2021, Cuma 10:30
Haberleri

Trakya Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, TÜ Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen, ÇÖMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç ile Çanakkale'de bir araya gelerek başta spor ve rekreasyon olmak üzere çeşitli projelerin ön görüşmesini gerçekleştirdi.

Ziyarette, Trakya Üniversitesi öğrencilerini temsilen yüksek lisans öğrencisi Emre Şen de yer alırken, her iki üniversitenin potansiyelinin ortaklaşa projelerle açığa çıkması konusunda fikir birliğine varıldı.

Trakya Üniversitesinin Enez’deki, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin de Dardanos'taki sosyal tesislerinin her iki üniversite personeli tarafından kullanıma açılarak tatil olanak ve fırsatlarının arttırılmasının yanı sıra Spor Bilimleri Fakültelerinin karşılıklı olarak lisansüstü programları açılması ve gastronomi anlamında ortaklaşa eğitim faaliyetlerinin projelendirilmesi konularında fikir birliğine varıldı. 

Görüşmede ayrıca, iki taraflı kamp ve spor müsabakaları, öğrencilere iki şehrin tarihi mekanlarının ziyaretleri, dalış, yelken, tiyatro, dans, müzik, tarih ve sporun her dalında topluluklar ile yüz yüze ve online eğitimler yapılması konuları görüşüldü.

İşçimen, misafirperverliğinden dolayı Koç'a teşekkür etti.(aa)

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köprü demeye bin şahit lazım
Tarihi konağın restorasyonu Ezgi Ustadan
Edirne kırmızısından kuskus
CHP’li Vekil ayçiçeğindeki zamları anlattı
Havsa Hayvan Pazarı’na Kovid-19 kilidi
Necmi İğe Etnografya Müzesi gelecek ay açılacak
“Kaldırımın” doğal pazarı
“Kovid-19 salgınıyla deprem çocuklara ‘oyunla’ anlatılmalı”
Keşan’da Kovid-19 seferberliği ilan edildi
En işlek noktalarda denetim gerçekleştirildi
Hamsi cep yakıyor
Şüpheliler ekiplerce yakalandı