KADES seferberliği
Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet eylemlerinin azaltılması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen KADES uygulamasının bilinirliğini arttırmak için Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, tanıtım afişlerini kent genelinde birçok noktaya astı. Ayrıca 790 kadına KADES eğitimi verildi.
Yayın Tarihi: 22 Ocak 2021, Cuma 07:14
Haberleri

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde görevli uzmanlarla birlikte kentte KADES uygulamasını yaygınlaştırmak amacıyla bir çalışma başlattı.

Kadına yönelik şiddet ve benzeri olaylarda toplumsal duyarlılık ve bilincin arttırılması amacıyla Edirne İl Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk alanında bulunan köyler ve burada yaşayan kadınlara ulaşıldı. Uygulamanın tanıtımı ve eğitimin verilmesiyle birlikte köylerde halkın görebileceği alanlara KADES afişleri asıldı.

Ocak ayının başından bu yana yapılan çalışmalarda 790 kadına KADES eğitimi verilirken, 450 adet KADES tanıtım afişi de köylere, minibüslere ve daha pek çok yere asıldı. Aile içi ve kadına karşı şiddet olaylarında kadın mağdurlara KADES tanıtımı da yapılırken, uygulama da yükletildi. Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köprü demeye bin şahit lazım
Tarihi konağın restorasyonu Ezgi Ustadan
Edirne kırmızısından kuskus
CHP’li Vekil ayçiçeğindeki zamları anlattı
Havsa Hayvan Pazarı’na Kovid-19 kilidi
Necmi İğe Etnografya Müzesi gelecek ay açılacak
“Kaldırımın” doğal pazarı
“Kovid-19 salgınıyla deprem çocuklara ‘oyunla’ anlatılmalı”
Keşan’da Kovid-19 seferberliği ilan edildi
En işlek noktalarda denetim gerçekleştirildi
Hamsi cep yakıyor
Şüpheliler ekiplerce yakalandı