Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Trakya'nın gelişimi için tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yayın Tarihi: 15 Ocak 2021, Cuma 12:10
Haberleri

- Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tabakoğlu: "İnanıyorum ki bu birliktelik güzel bir örnek teşkil edecek ve bölgemize her anlamda enerji katacak"

Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Keşan Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ve Üniversite arasında imzalanan protokole ilişkin, "Bölgemiz özellikle tarım, sanayi, turizm ve ticarette önemli potansiyele sahip. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için üniversite ve sanayi iş birliği çok önemli." ifadesini kullandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Trakya'nın gelişimi için tarım, sanayi, turizm ve kentsel yaşam başlıklarında iş birliğini içeren protokol, Keşan Ticaret Borsası'nda gerçekleştirilen törenle imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ile oda ve borsa üyelerinin katıldığı törende, bölgeyi yakından ilgilendiren konular görüşülürken, küresel ısınma, iklim, su ve gıda krizi gibi global sorunlar hakkında ortak hareket etme kararı alındı.

Burada konuşan TÜ Rektörü Prof. Dr. Tabakoğlu, bölgenin potansiyelinden en yüksek verimi almayı hedeflediklerini belirtti.

Bu kapsamda, Üniversitenin üzerine düşeni yapacağını aktaran Tabakoğlu, şunları kaydetti:

"Bölgemiz özellikle tarım, sanayi, turizm ve ticaret anlamında önemli potansiyele sahip. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için üniversite ve sanayi iş birliği çok önemli. Bugün de burada bölge için canını dişine takarak çalışan ve güzel işlere imza atan değerli kurum yöneticilerimizle 'bölgesel kalkınmayı nasıl maksimum seviyeye çıkarırız' diye bir araya geldik. İnanıyorum ki bu birliktelik güzel bir örnek teşkil edecek ve bölgemize her anlamda enerji katacak."(aa)

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Köprü demeye bin şahit lazım
Tarihi konağın restorasyonu Ezgi Ustadan
Edirne kırmızısından kuskus
CHP’li Vekil ayçiçeğindeki zamları anlattı
Havsa Hayvan Pazarı’na Kovid-19 kilidi
Necmi İğe Etnografya Müzesi gelecek ay açılacak
“Kaldırımın” doğal pazarı
“Kovid-19 salgınıyla deprem çocuklara ‘oyunla’ anlatılmalı”
Keşan’da Kovid-19 seferberliği ilan edildi
En işlek noktalarda denetim gerçekleştirildi
Hamsi cep yakıyor
Şüpheliler ekiplerce yakalandı