Ekmek 2 lira oldu
Edirne'nin Uzunköprü ve Keşan ilçesindeki fırınlarda, ekmek 2 lira oldu. Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nin(EDESOB) kararıyla ekmeğin hem gramajı, hem de fiyatı arttı . İki ilçede 210 gramdan 230 grama çıkarılan ekmek, bir buçuk liradan 2 liraya yükseldi.
Yayın Tarihi: 13 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne merkez ve merkeze bağlı köylerde  210 gram ekmek bir buçuk liradan satılırken Şubat ayında 230 gram ekmeğin 2 lira olması bekleniyor.

Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği(EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, Uzunköprü ve Keşan'da ekmeğe yapılan zammın yasal olduğunu söyledi.

Cingöz, yaptığı açıklamada, Edirne merkezde de 230 gram ekmeğin 2 lira olması gerektiğini belirterek,  Önce komisyonları kuracağız. Komisyonlardan geçecek sonuçları Bakanlığa göndereceğiz. Türkiye Fırıncılar Federasyonuna göndereceğiz. Oradan gelen görüşlerden sonra biz bunu onaylayacağız. Ondan sonra zam hayata geçecek ama tahmin ediyorum ki sonuç alınması Şubat ayını bulur. Belki de şubat ayının sonuna dayanır. Şu anda 210 gram ekmek bir buçuk lira. Biz 210 gramdan nitelikli ekmek çıkmadığını düşündüğümüz için ekmeğin gramajını 230 gram olarak tasarladık. 230 gram ekmeğe 2 lira fiyat vermeyi düşünüyoruz. Bunun üzerinde bir fiyat vermeyi düşünmüyorum. Fırıncılar, 200 gram ekmeğe 2 lira fiyat istiyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz.” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Vatandaş yetkili servislere ‘SERBİS’le ulaşacak
İmalatı dünyadan talep görüyor
Yarım kiloya rağbet
O ilgi bilgisayar parçalarının fiyatlarını yükseltti
Lalapaşa’da zirai don tehlikesi
“28 Şubat mağdurlarının hak kayıpları giderilmeli”
Beyendik’e giriş çıkışlar kontrol altında
TÜ’nin kapıları Mustafa Necati İlkokulu’na açılıyor
"İnşallah bu sene er meydanları şenlenecek"
Edirne barınağında yaşayan ‘Paspas’a ünlü sahip
Gürkan'dan TÜRSAB'a: “Edirne’yi yalnız bırakmayın!”
Erikli’nin bol suya kavuşacağı gün yakın