Ekmek 2 lira oldu
Edirne'nin Uzunköprü ve Keşan ilçesindeki fırınlarda, ekmek 2 lira oldu. Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nin(EDESOB) kararıyla ekmeğin hem gramajı, hem de fiyatı arttı . İki ilçede 210 gramdan 230 grama çıkarılan ekmek, bir buçuk liradan 2 liraya yükseldi.
Yayın Tarihi: 13 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
Haberleri

Edirne merkez ve merkeze bağlı köylerde  210 gram ekmek bir buçuk liradan satılırken Şubat ayında 230 gram ekmeğin 2 lira olması bekleniyor.

Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği(EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, Uzunköprü ve Keşan'da ekmeğe yapılan zammın yasal olduğunu söyledi.

Cingöz, yaptığı açıklamada, Edirne merkezde de 230 gram ekmeğin 2 lira olması gerektiğini belirterek,  Önce komisyonları kuracağız. Komisyonlardan geçecek sonuçları Bakanlığa göndereceğiz. Türkiye Fırıncılar Federasyonuna göndereceğiz. Oradan gelen görüşlerden sonra biz bunu onaylayacağız. Ondan sonra zam hayata geçecek ama tahmin ediyorum ki sonuç alınması Şubat ayını bulur. Belki de şubat ayının sonuna dayanır. Şu anda 210 gram ekmek bir buçuk lira. Biz 210 gramdan nitelikli ekmek çıkmadığını düşündüğümüz için ekmeğin gramajını 230 gram olarak tasarladık. 230 gram ekmeğe 2 lira fiyat vermeyi düşünüyoruz. Bunun üzerinde bir fiyat vermeyi düşünmüyorum. Fırıncılar, 200 gram ekmeğe 2 lira fiyat istiyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz.” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

AFAD ekipleri, 3 köpek yavrusunu kurtardı
TBMM Başkanı Şentop görme engelli Busem Belinay'la bir araya geldi
Şentop ; "Keşan bizim memleketimiz"
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması
Zobar’dan TÜİK Verilerine Tepki
“10 Yıldır Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kalıyor”
Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yağıştan etkilenen yollar onarıldı
Edirne'de halk eğitim kursları salgın tedbirleriyle yeniden açıldı
Rektör Tabakoğlu'da CoronaVac aşısı oldu
Edirne "meşhur ayazına" kavuştu
Tunca ve Meriç nehirlerinin debisi düşüyor