Arda:”Emaneti teslim almaya hazırlanıyoruz.”
Çalışmalarına tüm hızıyla devam eden DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, genel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yayın Tarihi: 01 Aralık 2020, Salı 07:00
Haberleri

Siyasi yelpazelerin yeniden tanımlandığı klasik sağ-sol, muhafazakâr-seküler, milliyetçi-liberal gibi kalıpları aşan yeni nesil bir dil geliştirdiklerini belirten Arda, “Her ne kadar bazı zorluklarla karşılaşsak da sabırla ve azimle yolumuza devam edeceğiz, çünkü buna mecburuz, ülkemizin buna ihtiyacı var” dedi veşunları ekledi:

“Kongrelerimiz hızla devam ediyor. Aralık ayının sonu için ‘Büyük Kongre’ planlıyoruz. Türkiye’nin bir yönetim sorunu var. Ehliyet ve liyakat aranmayan bir yönetim tarzı ile ileri gitmek mümkün değil. Böyle kişilerden dar bir kadro oluşturuluyor. Bu kadar büyük bir ülkenin bu şekilde dar bir kadro ile yönetilmesi çok zor.”

Halkın mevcut siyasi partilerden umudunu önemli ölçüde kestiğini kaydeden Kerem Arda, DEVA Partisi’nin geniş kapsamlı ve güvenilir araştırmalar yaptırdığını bu araştırmaların sonuçlarını analiz ettiklerini vurgulayarak şöyle dedi:

“DEVA Partisi olarak, bizim aradığımız kriterler belli. İyi insan olsun, bir de işinde iyi olsun. Bu bir gönül işi. Birlikte çalışacağımız insanların memleket derdi olması lazım. Diğer siyasi partilerin mensubu olup da bu ülkenin geleceğini DEVA Partisi’nde gören herkese kapımız açık. Eski siyasi hastalıklara kapılmak istemiyoruz.

Ve şunu görüyoruz: Toplum mevcut siyasi partilerden umudunu önemli ölçüde kesmiş. Mevcut siyasi sistemi tamamen reddeden, büyük bir kitle var Türkiye’de. Özellikle gençlerde.”

İl Başkan Yardımcılarını geçen hafta açıklayan Arda, “Hepsi kariyerlerinde başarılı toplumun her kesimini temsil eden arkadaşlar siyasete önemli katkılar vereceklerine inanıyorum.

Biz diyoruz ki adil olacağız, bu ülkedeki her bir bireyin eşit ve özgür vatandaş olması için mücadele edeceğiz.

Unutmayalım ki, devlet insan için vardır. Hiç bir şey insan onurundan, insan haysiyetinden daha önemli değildir.

Genel Başkanımız Ali Babacan’ın da geçen hafta söylediği gibi kimse merak etmesin, bu hükûmetin miadını doldurduğunu biliyoruz. İktidar partisine gönül vermiş dostlarımız da hiç merak etmesin, artık DEVA Partisi var. Dönülmez akşamın ufkundayız. Emaneti teslim almaya hazırlanıyoruz.” diye konuştu. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜ’nün acı kaybı: Prof. Dr.Tuna yaşamını yitirdi
AFAD ekipleri, 3 köpek yavrusunu kurtardı
TBMM Başkanı Şentop görme engelli Busem Belinay'la bir araya geldi
Şentop ; "Keşan bizim memleketimiz"
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması
Zobar’dan TÜİK Verilerine Tepki
“10 Yıldır Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kalıyor”
Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yağıştan etkilenen yollar onarıldı
Edirne'de halk eğitim kursları salgın tedbirleriyle yeniden açıldı
Rektör Tabakoğlu'da CoronaVac aşısı oldu
Edirne "meşhur ayazına" kavuştu