Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden örnek hizmet
Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü koronavirüs salgınının yayılımının önüne geçmek ve toplum sağlığını korumak için vatandaşlara çadırda hizmet vermeye başladı.
Yayın Tarihi: 01 Aralık 2020, Salı 07:00
Haberleri

Kurulan çadır hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren; “Koronavirüspandemisi ile hem şahsi hem de kurumsal tedbirleri almaya ve günden güne artırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda bölge müdürlüğü hizmet binamızın arka tarafına bir çadır kurduk.  Burada vatandaşın talebi alınıyor, dilekçesine göre gerekli yönlendirme de yapılmış oluyor. Hem vatandaşların hem de kendi çalışanlarımızın sağlığını düşünerek tedbiri aldık.” dedi.

Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü binasının arkasına kurulan çadırda vatandaşlar tüm işlemlerini gerçekleştirebilecek. Salgının yayılımının önüne geçmek için tedbir aldıklarını belirten Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Güneren;“Koronavirüspandemisi ile hem şahsi, hem de kurumsal tedbirleri almaya ve günden güne artırmaya devam ediyoruz. Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak özellikle yılsonu geldiğinde rutin işlemlerimizde artış meydana geliyor. Bu kapsamda bölge müdürlüğü hizmet binamızın arka tarafını bir çadır kurduk. Bu çadır bizim bölge hizmet binamıza gelen vatandaşlarımız için karşılama noktası haline gelmiş oldu. Burada vatandaşlar geldiği zaman her şeyden önce HES kodu sorgulaması yapılıyor. Ateş ölçümü ve el dezenfektanı kullanması konusunda tavsiyelerde bulunuluyor. Vatandaşın işi neyse o işi karşılama çadırındaki arkadaşlarımız gerçekleştiriyorlar.” şeklinde konuştu.

Her türlü teknik donanımın çadır içerisinde yer aldığını dile getiren Güneren, bu sayede hem vatandaşın hem de çalışanın sağlığını koruduklarını belirterek; “Burada her türlü teknik donamımızın hazır bilgisayar kurulu, internet var. Vatandaşın talebi alınıyor, dilekçesine göre gerekli yönlendirme de yapılmış oluyor. Bu vesile ile hem bölge hizmet binamıza gelen vatandaşların hem de kendi çalışanlarımızın sağlığını düşünen Kovid-19 salgının artmasına engel olabilecek tedbiri Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak almış olduk.” ifadelerini kullandı. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜ’nün acı kaybı: Prof. Dr.Tuna yaşamını yitirdi
AFAD ekipleri, 3 köpek yavrusunu kurtardı
TBMM Başkanı Şentop görme engelli Busem Belinay'la bir araya geldi
Şentop ; "Keşan bizim memleketimiz"
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması
Zobar’dan TÜİK Verilerine Tepki
“10 Yıldır Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kalıyor”
Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yağıştan etkilenen yollar onarıldı
Edirne'de halk eğitim kursları salgın tedbirleriyle yeniden açıldı
Rektör Tabakoğlu'da CoronaVac aşısı oldu
Edirne "meşhur ayazına" kavuştu