“Yoğun bakımda doluluk %76”
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, kentteki koronavirüs artışıyla ilgili açıklama yaparak verileri paylaşan Edirne Tabip Odası’na cevap vererek, “İlimizde şuan itibari ile yoğun bakım doluluk oranı Edirne Valiliğimizin koordinasyonunda alınan ek tedbirlerle birlikte yüzde 76,3’dür” ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 01 Aralık 2020, Salı 07:00
Haberleri

Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadelesinde artan vaka ve vefat sayıları endişe yaratırken, geçtiğimiz gün Edirne Tabip Odası’nın paylaştığı verilerin yanlış olduğunu söyleyen Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, yoğun bakım doluluk oranını paylaştı.

Ülke genelinde her geçen gün artan vaka ve vefat sayılarıyla birlikte Edirne’de alınan tedbirlerle birlikte yoğun bakım doluluk oranının yüzde 76,3 olduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi: “Bazı basın yayın organlarında Edirne İlimizde boş yoğun bakım yatağı bulunmadığına dair yanlış haberlerin yer aldığı görülmektedir. İlimizde şuan itibari ile yoğun bakım doluluk oranı Edirne Valiliğimizin koordinasyonunda alınan ek tedbirlerle birlikte %76,3’dür. Şuan itibari ile korona ve korona dışı yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların yoğun bakım hizmetleri herhangi bir aksama olmaksızın tüm sağlık çalışanlarımızın üstün gayretleri ile sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” Haber Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

EDİRNE İL BİRİNCİSİ OLDU
Kumar oynayan 9 kişiye ceza uygulandı
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması başvuruları sürüyor
Edirne’de daire fiyatları İstanbul’la yarışıyor
Vatandaşlar sakatat kuyruğunda
Yasağın bitmesiyle fiyatının düşmesi bekleniyor
Osmanlı'nın ‘devai-misk’i artık coğrafi işaretli
TÜRKSOY’dan Rektör Tabakoğlu’na Abay Nişanı
Müze envanteri genişliyor
Koronavirüsle vitamin kullanımı arttı
Müftülük binası alevlere teslim
CHP’li Vekil: “Esnaf destekleri ne oldu?”