‘Atatürk adı TÜRK Milleti’nin benliğidir!’
Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Edirne Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Celil Özcan, Atatürk üzerinden iktidara yüklendi, “Atatürk adı Türk Milleti’nin benliğidir!” dedi.
Yayın Tarihi: 30 Kasım 2020, Pazartesi 07:00
Haberleri

ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu adına bir yazılı açıklama yapan Özcan, “Cumhuriyet karşıtlarını, şeriatçıları, ırkçıları koruyan, kollayan, buna karşın; Atatürk’ün adını her yerden silmek isteyen; Atatürk’e, manevi şahsiyetine, Devrim ve İlkeleri’ne saldırılara göz yuman siyasi iktidar her geçen gün haddini biraz daha aşmaktadır.” eleştirisinde bulundu. Başkan Özcan, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“İçişleri Bakanlığı’nın, Rize Fındıklı’daki Millet Parkı’na, Belediye Meclisi kararıyla ‘100.Yıl Atatürk Parkı’ adının verilmesine, sudan gerekçelerle ve büyük bir işgüzarlıkla soruşturma açmasını kınıyoruz.

Kendi iktidarını da Atatürk’ün Cumhuriyet Devrimi’ne borçlu olduğunu unutan siyasi iktidarın O’nun adını silme, unutturma çabası diğer politikaları gibi iflas edecektir.

Milletimizin varlık nedeni Büyük Atatürk'ün adını yaşatma mücadelesi verdiği için, siyasi iktidarın zulmüne uğrayan Rize Fındıklı Belediye Başkanı Sayın Ercüment Şahin CERVATOĞLU ve Belediye Meclis Üyeleri’nin yanındayız. Onları yürekten kutluyoruz.

Zulme ve hukuk dışı baskılara hep birlikte direneceğiz. Kazanacağız…”Haber Merkezi

 

 

 

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

EDİRNE İL BİRİNCİSİ OLDU
Kumar oynayan 9 kişiye ceza uygulandı
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması başvuruları sürüyor
Edirne’de daire fiyatları İstanbul’la yarışıyor
Vatandaşlar sakatat kuyruğunda
Yasağın bitmesiyle fiyatının düşmesi bekleniyor
Osmanlı'nın ‘devai-misk’i artık coğrafi işaretli
TÜRKSOY’dan Rektör Tabakoğlu’na Abay Nişanı
Müze envanteri genişliyor
Koronavirüsle vitamin kullanımı arttı
Müftülük binası alevlere teslim
CHP’li Vekil: “Esnaf destekleri ne oldu?”