Pazarcılara HES kodu
Türkiye’nin koronavirüs tablosunun giderek ağırlaşmasıyla birlikte denetimler sıklaşırken, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, ilçede tezgâh açacak pazarcılar için HES kodu uygulama zorunluluğunun getirildiğini açıkladı.
Yayın Tarihi: 30 Kasım 2020, Pazartesi 07:00
Haberleri

Koronavirüs nedeniyle her geçen gün artan vefat ve vaka sayılarının ardından ülke genelinde olduğu gibi yerel yönetimler de denetimlerini sıklaştırmaya başladı. Bu kapsamda halk sağlığını koruyucu önlemler aldığını belirten Günenç, ilçede tezgâh açan Pazar esnafına HES kodu zorunluluğu getirdiklerini kaydetti.

Günenç, zabıta ekiplerinin de ateş ölçümü ve maske denetimi yaptıklarını hatırlatarak, “Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle biz de belediye olarak bir dizi önlemler aldık. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda önlemlerimizi artırıyoruz. Tedbirler kapsamında pazar yerimizi bir gün önceden dezenfekte ediyoruz. Tezgâh açacak vatandaşlarımıza HES Kodu uygulaması başlattık. Zabıta ekiplerimiz tarafından ateş ölçümü gerçekleştiriliyor ve sadece gıda ve temizlik ürünleri satan esnaflarımıza izin verdik. Ayrıca tezgâhlarında iki metre arayla açılmasını sağladık. Hep birlikte kurallara uyarak, umarım bu hastalığı en yakın zamanda atlatırız” dedi. Haber Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜ’nün acı kaybı: Prof. Dr.Tuna yaşamını yitirdi
AFAD ekipleri, 3 köpek yavrusunu kurtardı
TBMM Başkanı Şentop görme engelli Busem Belinay'la bir araya geldi
Şentop ; "Keşan bizim memleketimiz"
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması
Zobar’dan TÜİK Verilerine Tepki
“10 Yıldır Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kalıyor”
Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yağıştan etkilenen yollar onarıldı
Edirne'de halk eğitim kursları salgın tedbirleriyle yeniden açıldı
Rektör Tabakoğlu'da CoronaVac aşısı oldu
Edirne "meşhur ayazına" kavuştu