Kesmeye kıyamadığı dalla yaşıyor
Abdurrahman Mahalle Muhtarlığının davetsiz misafiri görenleri şaşırtıyor. Doğalgaz menfezinden muhtarlık binasının içerisine giren mor salkım bitkisinin dalı, Muhtar Şaban Ergit’in en kıymetli misafiri.
Yayın Tarihi: 30 Kasım 2020, Pazartesi 07:00
Haberleri

Bahçede ekili mor salkım bitkisinin dalı, doğalgaz menfezinden muhtarlık binasının içeri girince Ergit, kesmeye kıyamadığı dalla birlikte aylardır yaşıyor. Muhtarlığa gelenlerin dikkatini çeken dal, Ergit’in doğaya ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor.

 

“O bizim misafirimiz”

Ergit, mor salkım bitkisinin misafiri olduğunu belirterek, “Bunu ben burada gördüğümde düşümdüm kendi kendime; ‘Bunun burada durması nasıl bir şey olur. İleride belki aklımıza bir şey getirebilir.’ diye…Bizim evimizin içerisine giren davetsiz misafir. Koronanın da hiç anlamadan  girdiğinin işareti olarak gösteriyor. Onun için ben bunu burada bıraktım. İleride bunun üzerine bir söyleşi yapılabilir diye düşündüm. Bu bitki mor salkım bitkisi. Havalandırmadan bulmuş bir yer, buraya girmiş. Bir arkadaşımız geldi. Tuttu çekti onu. Havalandırmayı kırdı biraz. Dedim ‘Ne yapıyorsun sen. O benim misafirim.’ O bizim misafirimiz. Yapraklarını döktüğü zaman bir anlamı kalmayacak ve keseceğiz.” Diye düşüncelerini de paylaştı. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜ’nün acı kaybı: Prof. Dr.Tuna yaşamını yitirdi
AFAD ekipleri, 3 köpek yavrusunu kurtardı
TBMM Başkanı Şentop görme engelli Busem Belinay'la bir araya geldi
Şentop ; "Keşan bizim memleketimiz"
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması
Zobar’dan TÜİK Verilerine Tepki
“10 Yıldır Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kalıyor”
Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yağıştan etkilenen yollar onarıldı
Edirne'de halk eğitim kursları salgın tedbirleriyle yeniden açıldı
Rektör Tabakoğlu'da CoronaVac aşısı oldu
Edirne "meşhur ayazına" kavuştu