Konserve kavanozunda iyilik var
Edirne’de Nişancıpaşa Mahallesindeki bir bakkal, bağış kavanozu ile pandemi döneminde çok sayıda yardıma muhtaç kişiye dokunmayı başardı.
Yayın Tarihi: 21 Kasım 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Gönlünden ne koparsa mantığı ile bağışlarını kavanoza bırakan müşteriler, bakkal sahibinin fikriyle onlarca kişinin mutlu olmasını sağladı. Bakkal sahibi Fevki Gümülcine, toplanan bağışlara yüzde 10 kendisi de ekleyerek bakkaldan gıda paketi yardımında bulunarak 6 ay gibi bir sürede yaklaşık 80 ihtiyaç sahibine ulaşma başarısını gösterdi.

Gümülcine, yaptığı açıklamada, “10 senedir bakkalımız var. Biz bunu 6 aydır yapıyoruz. Pandemi döneminden beri. Halkımız duyarlı. Bu kavanozda toplanan paralara yüzde 10’da ben ekliyorum. Örneğin 60 lira toplandı, ben de yüzde 10 ekliyorum. 66 lira oluyor. Bu bakkaldan 66 lira malzeme paketi yapıp ihtiyacı olan kişilere veriyoruz. Aynı zamanda benim hesabıma da para gönderiyorlar. 6 aydır 4 ile 4 bin 500 TL yardım topladık. 75-80 kişiye yardımda bulunduk. Yardım paketinin içinde kuru gıda oluyor. Yardım talebi var. Ben pandemi döneminde işlerimi ilerletmek için bir tabela yaptırdım. O tabelayı insanlar farklı şekilde algıladılar. Ben 100 liralık alışverişe yüzde 10 indirim yapmayı düşünüyordum. İş bu tarafa kaydı” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 “Yoğun bakımda doluluk %76”
Toplu ulaşıma ‘HES’ zorunluluğu
Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden örnek hizmet
Arda:”Emaneti teslim almaya hazırlanıyoruz.”
Toplu ulaşım araçlarında maske denetimi
Eren’den, Edirne Belediyesi’ne sert eleştiri
Kombi ve peteklere dikkat
Edirne Fahri hemşehrisini kaybetti
Karantinada olması gereken kadın sürücü yakalandı
Plaka numarası değişikliğini polis yutmadı
DSİ’den Büyüköğünlü Göleti müjdesi
Bakan Koca’nın uyarısına Edirneliler kulak verdi