Konserve kavanozunda iyilik var
Edirne’de Nişancıpaşa Mahallesindeki bir bakkal, bağış kavanozu ile pandemi döneminde çok sayıda yardıma muhtaç kişiye dokunmayı başardı.
Yayın Tarihi: 21 Kasım 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Gönlünden ne koparsa mantığı ile bağışlarını kavanoza bırakan müşteriler, bakkal sahibinin fikriyle onlarca kişinin mutlu olmasını sağladı. Bakkal sahibi Fevki Gümülcine, toplanan bağışlara yüzde 10 kendisi de ekleyerek bakkaldan gıda paketi yardımında bulunarak 6 ay gibi bir sürede yaklaşık 80 ihtiyaç sahibine ulaşma başarısını gösterdi.

Gümülcine, yaptığı açıklamada, “10 senedir bakkalımız var. Biz bunu 6 aydır yapıyoruz. Pandemi döneminden beri. Halkımız duyarlı. Bu kavanozda toplanan paralara yüzde 10’da ben ekliyorum. Örneğin 60 lira toplandı, ben de yüzde 10 ekliyorum. 66 lira oluyor. Bu bakkaldan 66 lira malzeme paketi yapıp ihtiyacı olan kişilere veriyoruz. Aynı zamanda benim hesabıma da para gönderiyorlar. 6 aydır 4 ile 4 bin 500 TL yardım topladık. 75-80 kişiye yardımda bulunduk. Yardım paketinin içinde kuru gıda oluyor. Yardım talebi var. Ben pandemi döneminde işlerimi ilerletmek için bir tabela yaptırdım. O tabelayı insanlar farklı şekilde algıladılar. Ben 100 liralık alışverişe yüzde 10 indirim yapmayı düşünüyordum. İş bu tarafa kaydı” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

AFAD ekipleri, 3 köpek yavrusunu kurtardı
TBMM Başkanı Şentop görme engelli Busem Belinay'la bir araya geldi
Şentop ; "Keşan bizim memleketimiz"
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması
Zobar’dan TÜİK Verilerine Tepki
“10 Yıldır Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kalıyor”
Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yağıştan etkilenen yollar onarıldı
Edirne'de halk eğitim kursları salgın tedbirleriyle yeniden açıldı
Rektör Tabakoğlu'da CoronaVac aşısı oldu
Edirne "meşhur ayazına" kavuştu
Tunca ve Meriç nehirlerinin debisi düşüyor