“Bütünlüğümüze yapılacak her saldırıya karşı koyacağız”
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği(TEMAD) Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Cumhuriyetin kazanımları ile Türkiye’nin modern dünyada saygınlık kazandığını dile getiren Başkan Bildiş; “Cumhuriyetin ilanı ile bağımsızlığımızı ve millet iradesinin üstünlüğünü tescil ederken aynı zamanda kazandığımız hak ve özgürlükler ile gelişen dünyaya daha hızlı ayak uydurabilen fikri hür, vicdanı hür bireyler yetiştirme imkânına kavuşmuş bulunuyoruz.” dedi.
Yayın Tarihi: 29 Ekim 2020, Perşembe 07:00
Haberleri

Cumhuriyet değerlerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten İl Başkanı Bildiş; “Cumhuriyetin ilanı ile bağımsızlığımızı ve millet iradesinin üstünlüğünü tescil ederken aynı zamanda kazandığımız hak ve özgürlükler ile gelişen dünyaya daha hızlı ayak uydurabilen fikri hür, vicdanı hür bireyler yetiştirme imkanına kavuşmuş bulunuyoruz. Bizler özgür bireyler olarak, bağımsız bir ülkenin vatandaşı olmanın huzurunu ve güvenini yaşamaktayız. Türk Milleti olarak Cumhuriyet değerlerine ve kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkacağımızdan, bu değerlerden asla taviz vermeyeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu asil millet Cumhuriyetine, vatanının bütünlüğüne ve bağımsızlığına karşı yapılacak her türlü saldırıya, yine cumhuriyetini ilan eden kahramanlarının taşıdığı asil ruhla karşı koyacaktır.” şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar olacağını belirten Bildiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir evladı olmaktan her zaman gurur duyacağını dile getirerek; “Bu aziz vatanı ve cumhuriyetimizi bizlere armağan eden şehitlerimize ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimize Allah'tan rahmet dilerim. Cumhuriyetimizin ilan edildiği günden bugüne kadar bu yolda emeği geçen herkesi saygı ve minnetle yad ediyorum. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanlığı Yönetim Kurulu, üyeleri ve şahsım adına bir evladı olmaktan her zaman onur ve şeref duyduğumuz asil milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım.” ifadelerini kullandı. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

 “Yoğun bakımda doluluk %76”
Toplu ulaşıma ‘HES’ zorunluluğu
Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden örnek hizmet
Arda:”Emaneti teslim almaya hazırlanıyoruz.”
Toplu ulaşım araçlarında maske denetimi
Eren’den, Edirne Belediyesi’ne sert eleştiri
Kombi ve peteklere dikkat
Edirne Fahri hemşehrisini kaybetti
Karantinada olması gereken kadın sürücü yakalandı
Plaka numarası değişikliğini polis yutmadı
DSİ’den Büyüköğünlü Göleti müjdesi
Bakan Koca’nın uyarısına Edirneliler kulak verdi