Trakya Birlik'ten rekor ödeme
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, birliğin ortaklarına ayçiçeği alımı karşılığında, bir milyar 65 milyon TL ödeme gerçekleştiğini söyledi.
Yayın Tarihi: 20 Ekim 2020, Salı 07:00
Haberleri

Alınan tüm ayçiçeği ödemelerinin yapıldığını ifade eden Akgün, "Birliğimiz bu yıl hasat döneminde Trakya ve Marmara Bölgesi ağırlıklı olmak üzere 13 ile yayılmış 48 Kooperatifinde bulunan 102 alım ve hizmet noktasında, Türkiye’de 630 bin hektar alanda üretilen yaklaşık 1 milyon 350 bin ton yağlık ayçiçeğinden yaklaşık 263 bin 696 ton yağlık ayçiçek tohumu alımı ve bunun karşılığında ortaklarına bir milyar 65 milyon TL ödeme gerçekleştirdi" dedi.

Akgün, "Ülkemiz ve bölgemiz çiftçisinin gurur kaynağı olan, “Güçlü Birlik, Güçlü Ortak” ilkesini şiar edinmiş Birliğimiz, önümüzdeki iş yıllarında da satış rekorlarını daha yükseklere taşımanın yanısıra kooperatifçilik  hizmet kalitesini daha yukarılara taşıyarak, başta ortaklarımız olmak üzere Türk tarım ve sanayine hizmetlerini artırarak devam ettirmek olarak belirlemiştir" ifadelerini kullandı.

"Yemde yüksek satış devam etti"

Fenni yem satışlarında yüksek satışa devam ettiklerini ifade eden Akgün, "Yemde yüksek satış oranlarını koruduk. Yakalanan bu başarıda, fenni yem satışlarında son yıllardaki en yüksek satış tonaj ortalamasına ulaşılmış olmasının katkısı yadsınamaz. Fenni yemde hem kaliteyi, hem de uygun fiyatı biraraya getirmeyi düstur edinen Birliğimiz, 2019/2020 iş yılı sonu itibariyle, hayvancılıkla uğraşan ortaklarımız ve müşterilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, 158 bin ton fenni yem ve 34 bin ton  küspeyi peşin ve kredili olarak dağıttı.

Ağustos ayında başlayan yeni iş yılında ise yem satışları geçen iş yılının Ekim ayına göre yaklaşık 2 katı oranında devam etmektedir" şeklinde konuştu.

 

"Satış tonajlarımız arttı"

Rafine yağ ve margarin satışlarında satış tonajlarının artığına değinen Akgün, "Rafine yağda da yüksek oranda satışlara devam edildi. Halihazırda rafine yağ ve margarin pazarında yaşanan yoğun rekabete rağmen yurt genelinde tüketicilerin markalarımıza ve Birliğimize olan güveni paralelinde satış tonajlarımız artmış olup, 2019/2020 iş yılında rafine yağda 154 bin ton satış miktarı ile son dönemlerdeki yüksek satış tonaj ortalamasına ulaşılırken, margarinde de yaklaşık 10 bin  ton satış miktarı ile daralan ev tipi margarin piyasasına rağmen son yılların yüksek satış tonajına ulaşıldı. Ağustos ayında başlayan yeni iş yılında ise rafine yağ satışları geçen iş yılının Ekim ayına göre yaklaşık 2 katı oranında devam etmektedir" diye konuştu.

Son olarak Akgün, "Ayrıca Trakya Birlik markası altında Granül Üre satışlarına tüm kooperatiflerimizde başlanmış olup, daha önceki iş yıllarında Ocak ayında başlayan üre satışları bu yıl Trakya Birlik markasıyla Ekim ayından itibaren ortaklarımıza sunulmuştur" ifadelerine yer verdi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Atıl durumdaki okulda ‘yeni umutlar’ yeşerecek
Tuğra’dan 6’ncı şube
Bildiş’ten basına destek
“Niye bu acelecilik?”
Lalapaşa'nın kurtuluşu törenle kutlandı
Avrupa’nın ayıbını hatırlattı
En fazla ödenek köy yollarına
Kurallara uymayanlar cezadan kaçamadı
“Sebze–meyve pazarları açık olacak”
Tarihi çarşılarda Kovid-19 denetimi
Belediyenin su mücadelesi
‘Kadınlar günlere ara verin!’