‘Askıda Ekmek Kampanyası’na Edirne’den destek
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkiye genelinde ‘Askıda Ekmek’ kampanyası başlattıklarını duyurmasının ardından MHP Edirne İl Başkanlığı da harekete geçti. Kentte 2 fırında başlatılan kampanya hakkında açıklamalarda bulunan MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan; “Bizler MHP İl ve İlçe teşkilatı olarak genel başkanımızın bu çağrısını hayata geçirmiş bulunmaktayız. Biz üzerimize düşen meblağı fırınımıza verdik. O meblağ bitene kadar burada askıda ekmek kampanyasından fakir, fukara gelip ekmeğini alabilecek. Askıda ekmek eksildiği zaman yönetimimizdeki görevli arkadaşımız eksilen askıda ekmekleri tekrardan yerine koyacaklar.” dedi.
Yayın Tarihi: 20 Ekim 2020, Salı 07:00
Haberleri

Gerçekleştirilen ‘Askıda Ekmek’ kampanyasına Edirne halkını davet eden MHP Edirne İl Başkanı Tercan, kampanyada üstlerine düşen görevi yerine getireceklerini dile getirdi. Tercan; “Fakir, fukara ve kimsesizlerin ekmek ihtiyacını bu şekilde karşılamak istiyoruz. Bizler de Genel Başkanımızın çağrısına Edirne halkını davet ediyoruz. Camia olarak üzerimize düşen ne ise yapmaya devam edeceğiz. Balık Pazarı ve Eski İstanbul Caddesi’ndeki fırınlar ile anlaştık. Fırınları tespit ettikten sonra önümüzdeki hafta 24 mahallede o fırınlarda da başlatacağız.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de vatandaşların sıkıntıda olduğunu dile getiren MHP İl Başkanı Tercan, ülkücü camianın yıldızlar gibi olup karanlıkta ortaya çıktığını söyledi. Tercan; “Türkiye’de ve Türk milletinde şuanda ciddi manada bir sıkıntı var. Milletimizin sıkıntılarını gidermek için Edirnemizde yaşayan fakir, fukara, gariban ve kimsesizlerin derdine bir nebze de olsa faydamız olursa ne mutlu bize. Çünkü Peygamber Efendimiz bir hadisinde buyuruyor ki; ‘komşusu açken tok yatan benim ümmetim değildir’. Yine Yüce Rabbim ayetinde şöyle buyuruyor; ‘Benim kulumun sıkıntısını, derdini kim giderirse ben de onun sıkıntısını, derdini gideririm.’ Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camia yıldızlar gibidir. Hep karanlıkta ortaya çıkar. MHP ve ülkücü camia Edirne’mizin sesidir, Edirne’mizin kalbidir, Edirne’mizin her türlü nereden gelirse gelsin kötülere karşı mücadele eden bir camiadır. Onun için Edirne halkını da biz fakire, fukaraya askıda ekmek kampanyasına destek olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

MHP’nin Edirne için bir şans olduğunu söyleyen İl Başkanı Tercan, kent halkının MHP’ye sahip çıkması gerektiğini dile getirdi. Tercan; “MHP Edirne için bir şanstır. Edirne için güzel şeyler düşünen, Edirne halkımız için gerçekten planı, programı, projesi olan bir siyasi partiyiz. Bu nedenle MHP ve ülkücü camia ülkesini, milletini karşılıksız seven, kanını canını feda eden bir camiadır. Edirne halkından MHP’ye ve ülkücülere sahip çıkmasını istiyoruz. Edirne halkını MHP’ye davet ediyoruz. Bütün kapılarımız ardına kadar açıktır. MHP Türk milletini, devletimizi bölüp parçalamak isteyenlere dirençtir. MHP ve ülkücü camiaya Edirne halkımızın sahip çıkmasını istiyoruz. Edirne’nin makus talihini de günü, zamanı geldiğinde MHP ve ülkücü camia değiştirecektir.” şeklinde konuştu. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Atıl durumdaki okulda ‘yeni umutlar’ yeşerecek
Tuğra’dan 6’ncı şube
Bildiş’ten basına destek
“Niye bu acelecilik?”
Lalapaşa'nın kurtuluşu törenle kutlandı
Avrupa’nın ayıbını hatırlattı
En fazla ödenek köy yollarına
Kurallara uymayanlar cezadan kaçamadı
“Sebze–meyve pazarları açık olacak”
Tarihi çarşılarda Kovid-19 denetimi
Belediyenin su mücadelesi
‘Kadınlar günlere ara verin!’