Kooperatifçilik Otobüsü Edirne’de
Ticaret Bakanlığınca yürütülen Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi ile ilgili olarak Edirne’ye gelen ‘Kooperatifçilik Otobüsü’ hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale; “Koronavirüs pandemisi dolayısıyla geniş bir etkinlik düzenleyemiyoruz. Bu yıl ki hedefimiz 12 ili gezmek. Kadın girişimci ve kooperatiflere yönelik hizmetlerimizi yürütmek, STK’lara kooperatifçilik hakkında bilgi vermek ve halkı bu konuda bilinçlendirme amacını taşıyor.” dedi.
Yayın Tarihi: 20 Ekim 2020, Salı 07:00
Haberleri

Edirne Valisi Ekrem Canalp’e ziyarette bulunan heyet daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile bir araya geldi. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Daire Başkanı Akçakale, 2019 yılında tren ile başladıkları projeye bu yıl otobüsle devam ettiklerini belirtti.

Akçakale, bu yıl 12 il gezeceklerini ifade ederik; “Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz bir proje bu. Genel itibariyle 2019 yılında tren ile başladığımız proje 2020 yılında otobüs olarak devam ediyor. Bu yıl ki hedefimiz 12 ili gezmek. Kadın girişimci ve kooperatiflere yönelik hizmetlerimizi yürütmek, STK’lara kooperatifçilik hakkında bilgi vermek ve halkı bu konuda bilinçlendirme amacını taşıyor. Şuana kadar 8 ilimizi dolaştık. Edirne bizim 9’uncu ilimiz.” ifadelerini kullandı.

Kooperatifçilik bilincinin arttırılması için çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Daire Başkanı Akçakale, proje ile istihdama katkı sağladıklarını belirtti. Başkan Akçakale; “Koronavirüs pandemisi dolayısıyla geniş bir etkinlik düzenleyemiyoruz. Yine 2021 yılında uygun olursa faaliyetlerimize devam edeceğiz. Amacımız kooperatifçiliğin sahada bilinçli bir şekilde yürütülmesini sağlamak. 2020 yılının Temmuz Ayı’nda KOP-DES projemiz hayata geçti. Özellikle kadın kooperatifçilere hibe desteği verdik. Buradaki amacımız ise istihdama ve yöneticiliğe katkı sağlamak. Çalışmalarımız devam ediyor.Otobüs Edirne’de 3 gün kalacak. Normalde etkinliklerimiz geniş kapsamlı oluyordu. Öğrencilerle bir araya geliyorduk. Bu yıl pandemi dolayısıyla sınırlandırdık.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen ziyaretlere Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale, Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve kooperatifçilik uzmanları katıldı. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Atıl durumdaki okulda ‘yeni umutlar’ yeşerecek
Tuğra’dan 6’ncı şube
Bildiş’ten basına destek
“Niye bu acelecilik?”
Lalapaşa'nın kurtuluşu törenle kutlandı
Avrupa’nın ayıbını hatırlattı
En fazla ödenek köy yollarına
Kurallara uymayanlar cezadan kaçamadı
“Sebze–meyve pazarları açık olacak”
Tarihi çarşılarda Kovid-19 denetimi
Belediyenin su mücadelesi
‘Kadınlar günlere ara verin!’