Ulus Pazarı’nda ‘kanser bilgi’ standı
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, Kanser Haftası çerçevesinde harekete geçirdiği Edirne Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ekibiyle Ulus Pazarı’nın girişinde dün bir stant açtırıp halkı bu menfur hastalığa karşı bilgilendirme çalışması yaptırdı.
Yayın Tarihi: 07 Nisan 2012, Cumartesi 11:53
Sağlık Haberleri

Sigarayı bırakma konusunda da bilgilendirme yapan sağlık ekip, “Kanseri İçinize Çekmeyin!” şeklinde önemli mesajlar içeren broşürler dağıttı.

Edirne KETEM ‘den Dr. Evşen Çetin başkanlığında Hemşire Sevda Kanpolat ve Tıbbi Sekreter Aysun Birgül’den oluşan ekip tam Ulus Pazarı’nın girişine kurdukları stantta, pazara gelen vatandaşları kanser hastalığı ve sigaranın zararları konusunda bilgilendirirken stantta hazır bulundurdukları çok çeşitli bilgilendirme broşürlerini de ilgilenenlere dağıtarak bu konuda yararlı olmaya çalıştılar.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Dr. Çetin, kanser hastalığının çok korkulan bir hastalık olmadığını, geçen kalınca biraz sorunlu olduğunu  hatırlattı ve halkın bu konuda bilinçlenmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Kurdukları stantta hem ilgi duyan vatandaşlara kanser ve sigaranın zararları hakkında bilgi verdiklerini, hem de kanserden korunma, görüldüğünde önlenebilme konularında gerekli açıklamalar yaptıklarını söyleyen Çetin, ellerinde bulunan çeşitli broşürleri dağıttıklarını, aynı zamanda da kontroller için olsun, vücutlarında gördükleri değişikliklerle ilgili  bilgilenmeleri için olsun kendilerini KETEM’e davet ettiklerini söyledi. Çetin, bu arada sigarayı bırakamayanlar için de Merkeze davette bulunduklarını belirtti.

Dün Ulus Pazarı’nda gerekli bilgilendirme çalışmasını yapan ekibin başı  Dr. Çetin,  bu tip bilgilendirme çalışmasını Saraçlar Caddesi’nde ve diğer insan yoğunluğu olan noktalarda da gerçekleştireceklerini söyledi.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Çayın da tadı kaçtı
Nakit biniş 5 TL
Şahin: “Bütün şoför esnafının başkanıyım”
Üreticiye 10 kuruş kazanç
Ülkü Ocakları’ndan Çevrimiçi “LGS Deneme Sınavı”
Zamlar Karşısında Çiftçi Nasıl Ekecek?
Edirne'de ulaşım yatırımları sürüyor
Edirne'nin "küçük dev adamı"
Edirne Yeşilay Spor ve Gençlik Kulübü Derneği genel kurulu yapıldı
Yunus Emre hatıra kitabı yayımladı
Aileler için “Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi”
Edirne İyi Parti teşkilatları seçimlere hazır