Haydi Edirne kan bağışına
Kızılay Edirne Şubesi Başkanı Kadir Çakay, pandemi sürecinde kan bağışının düştüğünü belirterek, “Kan stoklarımız çok aşağıya düştü. İmdat tehlikesinde” dedi.
Yayın Tarihi: 17 Ekim 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Kızılay Edirne Şubesi, Saraçlar caddesinde kan bağış çadırı kurarak kampanya başlattı. 3 gün sürecek kampanyada kan stoklarının artması hedefleniyor.

Çakay, tüm Edirne halkını kan bağışına davet ederek, Kanın tek kaynağı insan. Başka bir alternatifi yok. Pandemi, okulların tatil olması sürecinde kan stoklarımız çok aşağıya düştü. İmdat tehlikesinde. Bugüne kadar önümüzdeki yıllarda kan bağışı konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Türkiye genelindeki vatandaşların duyarlılığından dolayı bugüne kadar teşekkür ediyoruz. Ve bundan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyoruz. Biz 15-16-17 Ekim’de burada bir kampanya başlattık. Tüm Edirne halkını bu kampanyaya davet ediyoruz. Geçen yıl kan alım artışını sağlayan 2’nci sıradaydık. Arkadaşlar 2 saat sonra kana ihtiyacı olmayacağının garantisini kim verebilir. Kan öyle bir ihtiyaç ki her verdiğiniz kanı aslında siz kendinize veriyorsunuz” dedi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Üflesen yıkılacak
Kimse bu işi yapmak istemiyor
“Fiyattan değil sürümden kazanıyoruz”
Denetimler hız kesmiyor
Üç araç birbirine girdi
Aksal’dan annelere hakaret eden Tosun’a cevap
Aileleriyle kitap okudular
Makamındaki kedisine isim arıyor
TÜ Edirne Kırmızısı’nın peşinde
Eski payitahtın tanıtımında ‘yeni versiyon’
Trakya Birlik'ten rekor ödeme
İriş:“Karabağ Azerbaycan’dır. Azerbaycan, Karabağ’dır”