Yunanistan’dan insanlık dışı hamle
Yunanistan insanlık dışı adımlar atmaya devam ediyor. Türkiye sınırına sığınmacılara karşı kullanılmak üzere güçlü ses dalgaları yayabilen ve insanları sağır edebilecek güçte iki elektronik cihaz sınır bölgesine yerleştirildi.
Yayın Tarihi: 17 Ekim 2020, Cumartesi 07:00
Haberleri

Sığınmacılara yönelik attığı adımlarla gündeme gelen Yunanistan insanlık dışı müdahalelerine bir yenisini daha ekledi. Sınır bölgesine güçlü ses dalgası yayan iki elektronik cihaz yerleştirildi. Yunan basınında yer alan haberlere göre, Atina yönetimi Meriç Sınır Bölgesi’ne olası toplu göçmen akınlarına karşı kullanılmak üzere taşınabilir güçlü ses dalgaları yayabilen iki yeni cihaz yerleştirdi.

Sınır bölgesine yerleştirilen Uzun Menzilli Aktif Akustik Uyarıcı (LRAD) sistemi Yunan polis teşkilatına teslim edildi.

Dünyada sivil ve askeri alanlarda kullanılan LRAD sistemi insanlar üzerinde kullanıldığında yön şaşırtıyor. Hatta sağır edebiliyor. Dayanılmaz acılara neden oluyor. İnsanların üzerinde uygulandığında ise belirsiz sağlık sorunlarına yol açtığı biliniyor.

Sınır birliklerinin güçlendirilmesi için ayrıca Atina yönetimi tarafından alınan kararla 4 adet insansız hava aracı, 15 adet termal kamera, 5 adet plastik bot ve 10 adet zırhlı devriye aracının da sınır denetim sistemine dahil edildiği basında yer alan haberlerde kaydedildi.

Diğer taraftan Türk-Yunan sınırında, kaçak göçe karşı Meriç bölgesinde yapılacağı açıklanan yeni tel duvarın inşasına da Ferecik bölgesinde başlandığı bilgisine de ulaşıldı.

Yunan yetkililerin yaptığı açıklamalarda, kuzeye doğru 27 kilometre uzunlukta ve 4,3 metre yükseklikte olması planlanan duvarda, 8 adet gözetleme kulesi bulunacağı belirtildi. Haber Ogün Kurkan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

AFAD ekipleri, 3 köpek yavrusunu kurtardı
TBMM Başkanı Şentop görme engelli Busem Belinay'la bir araya geldi
Şentop ; "Keşan bizim memleketimiz"
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması
Zobar’dan TÜİK Verilerine Tepki
“10 Yıldır Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kalıyor”
Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yağıştan etkilenen yollar onarıldı
Edirne'de halk eğitim kursları salgın tedbirleriyle yeniden açıldı
Rektör Tabakoğlu'da CoronaVac aşısı oldu
Edirne "meşhur ayazına" kavuştu
Tunca ve Meriç nehirlerinin debisi düşüyor