“Çin malı teraziyle tartandan alışveriş yapmayın!”
Edirne Belediyesi Ölçüler Ayar Memurluğu, meyve ve sebze satışı yapılan pazarlarda kullanılan terazilerin kontrol ve denetimlerin devam ettiğini belirterek, vatandaşlardan ‘Çin malı’ diye tabir edilen terazi kullanan esnaftan alışveriş yapmamalarını, bu teraziler ile satış yapanları Zabıta Müdürlüğü ile Ölçü ve Ayar Memurluğuna şikâyet etmelerini istedi.
Yayın Tarihi: 29 Eylül 2020, Salı 07:00
Haberleri

Edirne Belediyesi Ölçüler Ayar Memurluğundan yapılan yazılı açıklamada ölçü aletleriyle ilgili şunlara yer verildi:

“Vatandaşlarımızın güvenle alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla Edirne Belediyesi Ölçüler ve Ayar Memurluğu tarafından Belediyemizin göstermiş olduğu yerlerde kurulan yaş sebze ve meyve satışı yapılan pazar yerlerinde kullanılan terazilerin kontrol ve denetimleri yapılmaya devam etmektedir.

Ölçüler ve Ayar Memurluğu; vatandaşlarımızdan damgalanmamış teraziler ile ayrıca, Uluslararası birim sistemine göre imal edilmemiş, halk arasında ‘ÇİN malı’ diye tabir edilen terazilerden alışveriş yapmamalarını istemektedir.

Damgalanmamış terazi kullananlar hakkında 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun 15’nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre beş yüz Türk Lirası’ndan on bin Türk Lirası’na kadar, Uluslararası birim sistemine göre imal edilmemiş (Çin Malı) teraziler ile ticaret yapanlar hakkında yine aynı Kanun maddesinin (i) bendine göre on bin Türk Lirası ile elli bin Türk Lirası’na kadar idari para cezası verileceği duyurulmuştur. ” Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Mevlid kandil gecesi tövbeler makbuldür”
Eğitim-İş’te Cumhuriyet Bayramı açıklaması
“Bütünlüğümüze yapılacak her saldırıya karşı koyacağız”
10 bin adet simit dağıtıldı
“Edirne’de korkulacak bir durum yok”
CHP’li gençlerden maske
Cumhuriyet coşkusu…
‘Pele Mehmet’ öldü, güreş camiası yasta
Osmanlı’da toplu kullanım alanları kapatıldı
Edirne Belediyesi'nden 97.yıla özel
Millet Bahçesi için ziyaret
Adımlar Toprak Dede’ye