LSV Dükkân LÖSEV’e umut oluyor
Lösemili Çocuklar Vakfı(LÖSEV) Edirne Temsilcisi Ceylan Toker, LÖSEV Annelerinin El Emeğinden Doğan Marka, LSV Dükkânın önemine dikkat çekti. İnternet üzerinden LSV Dükkânda satışı yapılan birçok ürünün olduğuna ve satışların LÖSEV’e katkı sağladığını kaydeden Toker, LSV Dükkânın hastalara umut olduğunu ifade etti.
Yayın Tarihi: 29 Eylül 2020, Salı 07:00
Haberleri

Toker, LÖSEV üretim atölyelerinin işleyişini anlatarak, “2000 yılında hasta çocukların en çok yıpranan aile ferdi olan annelerinin güçlenmesi için LÖSEV Annelere bir rehabilitasyon programı ile üretim atölyeleri oluşturdu. LÖSEV üretim atölyelerimizde lösemi tedavisi olan çocuklarımızın anneleri, tamamen iyileşmiş gençlerimiz ve hastalığı yenmiş erişkin hastalarımız için hayata geçirmiş olduğumuz atölyelerde birbirinden güzel ürünler üretildi. El emeği göz nuru elişleri ve sağlıklı anne eli değmiş erişte, Kayseri mantısı ve reçel gibi gıdalar bu ürünlerden sadece birkaçı. Atölye çalışmaları kapsamında anneler iyileşmiş gençler ve yetişkin hastalar uzman eğitimcilerden aldıkları sertifikalı eğitimlerle her geçen gün daha yaratıcı ve üretken kadınlar olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu projelerimizin bir amacı da tedavide başarı oranlarına çok büyük olumlu katkı yaratan moral değerlerinin yükseltilmesi, ailelerimizin rehabilitasyondur. Böylece annelerimiz, gençlerimiz ve erişkin hastalarımız hem sürekli iş imkânlarına kavuşmakta, hem de bilinçli ve üretken birer birey olarak çocuklarının tedavilerinde birkaç adım öne geçmektedirler” dedi.

 

“Yaklaşık 45 bini aşan hastaya destek veriyor”

LÖSEV’in kuruluşu hakkında bilgiler veren Toker, “1998 yılında, bir avuç insanın imece usulü katkıları ile yola çıkan, bu gün ülkemizin en güvenilir, en samimi ve halkla en yakın sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV, Lösemili Çocuklar Vakfı Türk Halkı ve kurumlarının desteği ile kanser hastası çocuk ve yetişkinler için hizmetlerini dur durak bilmeden sürdürüyor. Türkiye'de 10 farklı şehirde, yaklaşık 45 bini aşan hasta ve onların imkanları kısıtlı ailelerine hizmetler sunan Vakıf çocuk destekler götürüyor. Sadece Türkiye' de değil çalışmaları ile dünyada da büyük fark ve yetişkin tüm kanser hastalarına maddi manevi yaratan LÖSEV, Birleşmiş Milletler tarafından sunulan Özel Danışmanlık Statüsü ile tüm Dünyada Danışman Kurum niteliğinde örnek bir sivil toplum kuruluşu olmaya devam ediyor. LÖSEV, TC Vatandaşı çocuk ve yetişkin tüm kanser hastalarının sağlık ve eğitimi başta olmak üzere her türlü ihtiyacını karşılama kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve hizmet vermek olan LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 1998'de yılında Ankara'da kurulmuştur. İlk günlerde 35 lösemi hastası çocuk ve ailesine yardımlar götürerek başlayan hizmetler bugün Türkiye genelinde sayıları 45 bini aşan çocuk ve yetişkin kanser hastaları ve onların imkânları sınırlı ailelerine iletilerek sürdürülüyor. Tamamen Türk Halkının ve kurumlarının bağışlarıyla destekler sunan LÖSEV bugün uluslararası düzeyde tanınmış, saygın bir sivil toplum kuruluşudur” şeklinde konuştu.

 

“Milyonlarca gönüllüsü var”

LÖSEV’in birçok hizmete imza attığını belirten Toker, “LÖSEV'in 2000 yılında kurduğu Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE, 2016 yılında LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi, 2008 yılında açılan LÖSEV Okulları, 2010 yılında hizmete giren Lösemili Çocuklar Köyü, 2018 LÖSEV Bodrum Çocuk Tatil Köyü ile Türkiye'de ve dünya da başka bir örneği olmayan tesisleri hizmete sunmuştur. Tüm tesisler binlerce hastaya tamamen ücretsiz sağlık, eğitim, sosyal imkânlar ve barınma hizmetlerini sunmaktadır. LÖSEV bugün yüzlerce çalışanı, on binlerce hastası ve aileleri, milyonlarca gönüllüsü ile kocaman bir aile olmuş, tüm dünyada örnek bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.

“LÖSEV’e bağış için”

Toker, son olarak, LÖSEV'e katkı yapmak isteyenler için, “Halkımızın LÖSEV'e yapacakları en büyük katkı önce LÖSEV i doğru tanımaktır. Gönüllülük veya her türlü sorular için; www.losev.org.tr den kolayca bilgi alabilirler. LÖSEV'e bağış yapmak için; Ulusal bankaların bağış ekranlarından LÖSEV diyerek, www.losev.org.tr resmi internet sayfası üzerinden bağış yapabilirler” ifadelerine yer verdi. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Mevlid kandil gecesi tövbeler makbuldür”
Eğitim-İş’te Cumhuriyet Bayramı açıklaması
“Bütünlüğümüze yapılacak her saldırıya karşı koyacağız”
10 bin adet simit dağıtıldı
“Edirne’de korkulacak bir durum yok”
CHP’li gençlerden maske
Cumhuriyet coşkusu…
‘Pele Mehmet’ öldü, güreş camiası yasta
Osmanlı’da toplu kullanım alanları kapatıldı
Edirne Belediyesi'nden 97.yıla özel
Millet Bahçesi için ziyaret
Adımlar Toprak Dede’ye