Zıpkınkurt’tan esnafa müjde ‘Bulgarlar gelmeye devam edecek’
Edirne Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Bulgar turistlerin kente gelişlerinin 30 Eylül tarihinde sona ermeyeceği müjdesini verdi.
Yayın Tarihi: 29 Eylül 2020, Salı 07:00
Haberleri

Bulgaristan'ın karantina kurallarına son verip PCR testi zorunluluğunun kaldırmasıyla, Bulgar turistlerin bir ay süreyle Edirne'ye gelmeleri sağlandı. Vaka sayılarında artışın olmayışı, konuyu Bulgar hükümetinin yakından takip etmesiyle, Bulgarlar’ın Edirne’ye bir aylık “karantina ve PCR testi zorunluluğunun kalkması” süresi olumlu geçti.  Kur farkından dolayı Edirne’ye gelerek alışveriş yapan Bulgar turistlerin, gelişlerinin devam etmesi bekleniyor.

Zıpkınkurt, konuyla ilgili açıklamasında, “Sınır kapıları Bulgaristan’daki partnerlerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde 30 Eylül’de kapanmayacak gibi görünüyor, büyük ihtimalle. Çünkü vaka sayılarında artış yok. Bulgar hükümeti de yakından takip ediyor. Edirne’de aldığımız önlemlerle gerek iş dünyası, gerek sivil toplum olarak maske ve hijyen denetimleri ile beraber aldığımız önlemlerle kapılar uzun süre daha açık kalacak gibi görünüyor” dedi.

 

“Bir aylık süreçte 3-5 ay nefes aldı”

Bulgar turistlerin Edirne’ye gelmesiyle esnafın rahat bir nefes aldığını kaydeden Zıpkınkurt, “25 günlük süreçte görüyoruz ki günlük ortalama sınır kapılarından giriş sayısı 6-6 bin 500 kişi. Hafta sonları 12-13 bin kişi giriş var şehrimize. Esnafımız bir aylık süreçte 3-5 ay nefes aldı” şeklinde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Mevlid kandil gecesi tövbeler makbuldür”
Eğitim-İş’te Cumhuriyet Bayramı açıklaması
“Bütünlüğümüze yapılacak her saldırıya karşı koyacağız”
10 bin adet simit dağıtıldı
“Edirne’de korkulacak bir durum yok”
CHP’li gençlerden maske
Cumhuriyet coşkusu…
‘Pele Mehmet’ öldü, güreş camiası yasta
Osmanlı’da toplu kullanım alanları kapatıldı
Edirne Belediyesi'nden 97.yıla özel
Millet Bahçesi için ziyaret
Adımlar Toprak Dede’ye