“Gelmezlerse toz oluruz”
Edirne’ye döviz kuru farkından dolayı alışveriş yapmaya gelen Bulgar turistler, Cumartesi pazarında bol bol alışveriş yaptı. Bu duruma esnafın yüzü gülerken bazı esnaflar da “Bulgar turistler Edirne’ye gelmezse toz oluruz” yorumunu yaptı. Pazar esnafının en büyük korkusu koronovirüs salgını nedeniyle Bulgar turistlerin Edirne’ye gelememesi.
Yayın Tarihi: 28 Eylül 2020, Pazartesi 07:00
Haberleri

Bulgar turistlerin Edirne’ye gelişleri artarak devam ediyor. Yaklaşık bir ay önce sınır kapılarında koronovirüs test zorunluluğunun kalkmasıyla Bulgar turistler özellikle hafta sonları Edirne’de alışverişi tercih ediyor.

Pazarda kuruyemiş satışı yapan esnaf Ömür Biçer, “Bulgar turistler sayesinde işlerimiz şu anda çok hareketlendi. Eğer kapılar tekrar kapanırsa, turist gelmezse toz oluruz” dedi.

Esnaf Timur Yalçıntuğ da Bulgar turistlerin eşofman aldığını belirterek, “Bulgaristan vatandaşlarının gelmesiyle işlerimiz hareketlendi. Ay sonunda kapılar kapanırsa bu işlerin yüzde 90’ı düşer.  Şu anda tüm esnaf yabancıya yönelik mal getiriyor. Bulgar vatandaşları özellikle yiyeceğin yanı sıra eşofman, tayt gibi giysiler alıyor” dedi.

Esnaf Mahtume Yılmaz da, “Çok şükür bugünlerde işlerimiz hareketlendi. Sınır kapıları kapanmazsa böyle devam ederse biz de evimize ekmek görürüz. Tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılıyorlar. Onlara göre burası daha uygun olduğu için tüm alış verişlerini yapıyorlar. Kapılar kapanırsa eski döneme döneriz” şeklinde konuştu. Haber Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

“Mevlid kandil gecesi tövbeler makbuldür”
Eğitim-İş’te Cumhuriyet Bayramı açıklaması
“Bütünlüğümüze yapılacak her saldırıya karşı koyacağız”
10 bin adet simit dağıtıldı
“Edirne’de korkulacak bir durum yok”
CHP’li gençlerden maske
Cumhuriyet coşkusu…
‘Pele Mehmet’ öldü, güreş camiası yasta
Osmanlı’da toplu kullanım alanları kapatıldı
Edirne Belediyesi'nden 97.yıla özel
Millet Bahçesi için ziyaret
Adımlar Toprak Dede’ye